‘The Pianist’in Oscar Ödüllü Senaristi Ronald Harwood Hayatını Kaybetti!

‘The Pianist’in Oscar ödüllü senaristi Ronald Harwood hayatını kaybetti! Oyun yazarı ve Oscar ödüllü bir senarist olan Ronald Harwood, Salı günü 85 yaşında hayatını kaybetti.

Yazar, 2003’te Roman Polanski‘nin ‘The Pianist’ filmi için uyarlanmış senaryo dalında Akademi Ödülü’nü kazandı. Harwood, 1983’te Peter Yates‘in ‘The Dresser’ ve 2007’de ‘The Diving Bell and the Butterfly’ filmleri için aynı kategoride aday gösterildi.

İngiltere’nin en başarılı savaş sonrası dram yazarlarından biri olarak kabul edilen Harwood, ‘The Dresser’, ‘Quartet’ ve ‘Taking Sides’ gibi birkaç oyununu beyaz perdeye uyarladı. Başrollerini Nicole Kidman ve Hugh Jackman‘ın paylaştığı Baz Luhrmann’ın ‘Australia’ filmi, Polanski’nin yönetmenliğini üstlendiği ve 2005’te uyarlanan ‘Oliver Twist’, Annette Bening‘in başrol oynadığı ‘Being Julia’ ve ‘Love in the Time of Cholera’ da kaleme aldığı diğer senaryolar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle