2018 Oscar adayları açıklandı!

Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nin adayları açıklandı. “Shape of Water” filmi 13 dalda adaylıkla Oscar adaylarına damgasını vurdu. 4 Mart‘ta yapılacak  ödül töreni Jimmy Kimmel tarafından sunulacak.

İşte Oscar adaylarının tam listesi:

 

En İyi Film

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Yönetmen

Christopher Nolan – Dunkirk
Jordan Peele – Get Out
Greta Gerwig – Lady Bird
Paul Thomas Anderson – Phanton Thread
Guillermo Del Toro – The Shape of Water

 

En İyi Erkek Oyuncu

Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis – Phanton Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

 

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Mawkins – The Shape of Water
Frances Mcdormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige – Mudbound
Allison Janney – I, Tonya
Lesley Manville – Phantom Thread
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

 

En İyi Erkek Yardımcı Oyuncu

Willem Dafoe – Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins – The Shape of Water
Cristopher Plummer – All the Money in The World
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Yabancı Dilde Film

A Fantastic Woman – Şili
The Insult – Lübnan
Loveless – Rusya
On Body and Soul – Macaristan
The Square – İsveç

 

En İyi Animasyon Film

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

 

En İyi Kısa Animasyon Film

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

 

En İyi Kısa Film

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote / All of Us

 

En İyi Kısa Belgesel Film

Edith+Eddie
Heaven Is A Traffic Jam on 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

 

En İyi Belgesel Film

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

 

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

En İyi Orijinal Senaryo

The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

 

En İyi Yapım Tasarımı

The Shape of Water
Beauty and The Beast
Dunkirk
Blade Runner 2048
Darkest Hour

 

En İyi Sinematografi

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

 

En İyi Kostüm Tasarımı

Beauty and The Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

 

En İyi Ses Kurgusu

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: Last Jedi

 

En İyi Ses Miksajı

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: Last Jedi

 

En İyi Orijinal Şarkı

Mighty River – Mudbound
Mystery of Love – Call Me by Your Name
Remember Me – Coco
Stand Up for Something – Marshall
This is Me – The Greatest Showman

 

En İyi Film Müziği

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Film Kurgusu

Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir