71. Cannes Film Festivali programı açıklandı

Bu yıl 8 – 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 71. Cannes Film Festivali’nin programı , Cannes Film Festivali’nin başkanı Thierry Frémaux tarafından açıklandı.

Netflix festivalde çekildiğini açıkladığı için Alfonso Cuarón’un Roma, Paul Greengrass’ın Norway, Jeremy Saulnier’in Hold the Dark, Morgan Neville’in They’ll Love Me When I’m Dead ve Orson Welles’in The Other Side of the Wind filmleri de festival programında yer almıyor.

 

 width=

71. Cannes Film Festival Programı

Ana Yarışma

Todos lo Saben (Everybody Knows) – Asghar Farhadi

En Guerre (At War) – Stéphane Brizé

Dogman – Matteo Garrone

Le livre d’image – Jean-Luc Godard

Netemo Sametemo (Asako I & II) – Ryusuke Hamaguchi

Plaire Aimer et Courir Vite (Sorry Angel) – Christophe Honoré

Girls of the Sun – Eva Husson

Ash is Purest White – Jia Zhang-Ke

Shoplifters – Kore-Eda Hirokazu

Capharnaüm (Capernaum) – Nadine Labaki

Buh-Ning (Burning) – Lee Chang-Dong

BlacKkKlansman – Spike Lee

Under the Silver Lake – David Robert Mitchell

Three Faces – Jafar Panahi

Zimna Wojna (Cold War) – Pawel Pawlikowski

Lazzaro Felice – Alice Rohrwacher

Yomeddine – A.B Shawky

Leto (L’Ete) – Kirill Serebrennikov

 

Özel Gösterimler

10 Years in Thailand – Aditya Assarat, Wisit Sasanatieng, Chulayarnon Sriphol & Apichatpong Weerasethakul

The State Against Mandela and the Others – Nicolas Champeaux & Gilles Porte

O Grande Circo Místico (The Great Mystical Circus) – Carlo Diegues

Les Ames Mortes (Dead Souls) – Wang Bing

A Tous Vents (To the Four Winds) – Michel Toesca

La Traversee – Romain Goupil

La Pape François – Un Homme de Parole (Pope Francis – A Man of His Word) – Wim Wenders

 

Gece Yarısı Gösterimleri

Arctic – Joe Penna

Gongjak (The Spy Gone North) – Yoon Jong-Bing

Yarışma Dışı Filmler

Solo: A Star Wars Story – Ron Howard

Le Grand Bain – Gilles Lellouche

Un Certain Regard

Grans (Border) – Ali Abbasi

Sofia – Meyem Benm’Barek

Les Chatouilles (Little Tickles) – Andréa Bescond & Eric Métayer

Long Day’s Journey Into Night – Bi Gan

Manto – Nandita Das

À Genoux Les Gars (Sextape) – Antoine Desrosieres

Girl – Lukas Dhont

Gueule D’Ange (Angel Face) – Vanessa Filho

Euphoria – Valeria Golino

Rafiki (Friend) – Wanuri Kahiu

Mon Tissu Prefere (My Favorite Fabric) – Gaya Jiji

Die Stropers (The Harvesters) – Etienne Kallos

In My Room – Ulrich Köhler

El Angel – Luis Ortega

The Gentle Indifference of the World – Adilkhan Yerzhanov

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir