Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Televizyonun Oscarları olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl 70. kez düzenlenen Emmy Ödül töreninin sunuculuğunu komedyenler Colin Jost ve Michael Che yaptı. Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda düzenlenen tören, NBC televizyonundan canlı olarak yayınlandı.

Ödül töreninde 22 dalda adaylık elde eden Game of Thrones en iyi dizi seçilirken, Dizi oyuncularından Peter Dinklage ise En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu. Son 20 yıldır Emmy Ödülleri’nde en çok adaylık alan HBO, bu yıl Netflix’in gerisinde kaldı.

İşte 2018 Emmy Ödülleri’nin kazananları

En İyi Drama
“Game of Thrones” (HBO)

Diğer adaylar
“The Americans” (FX Networks)
“The Crown” (Netflix)
“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
“Stranger Things” (Netflix)
“This Is Us” (NBC)
“Westworld” (HBO)

En İyi Mini Dizi
“The Assassination of Gianni Versace: An American Crime Story”

Diğer adaylar
“The Alienist”
“Genius: Picasso”
“Godless”
“Patrick Melrose”

En İyi Komedi
“The Marvelous Mrs. Maisel”

Diğer adaylar
“Atlanta” (FX Networks)
“Barry” (HBO)
“black-ish” (ABC)
“Curb Your Enthusiasm” (HBO)
“GLOW” (Netflix)
“Silicon Valley” (HBO)
“Unbreakable Kimmy Schmidt” (Netflix)

En İyi TV Filmi
“USS Callister” (Black Mirror)

Diğer adaylar
“Fahrenheit 451”
“Flint”
“Paterno”
“The Tale”

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Claire Foy, “The Crown”

Diğer adaylar
Tatiana Maslany, “Orphan Black”
Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”
Sandra Oh, “Killing Eve”
Keri Russell, “The Americans”
Evan Rachel Wood, “Westworld”

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Matthew Rhys, “The Americans”

Diğer adaylar
Jason Bateman, “Ozark”
Sterling K. Brown, “This Is Us”
Ed Harris, “Westworld”
Milo Ventimiglia, “This Is Us”
Jeffrey Wright, “Westworld”

En İyi Erkek Oyıuncu (Komedi)
Bill Hader, “Barry”

Diğer adaylar
Anthony Anderson, “black-ish”
Ted Danson, “The Good Place”
Larry David, “Curb Your Enthusiasm”
Donald Glover, “Atlanta”
William H. Macy, “Shameless”

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)
Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Diğer adaylar
Pamela Adlon, “Better Things”
Allison Janney, “Mom”
Issa Rae, “Insecure”
Tracee Ellis Ross, “black-ish”
Lily Tomlin, “Grace and Frankie”

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film)
Regina King, “Seven Seconds”

Diğer adaylar
Jessica Biel, “The Sinner”
Laura Dern, “The Tale”
Michelle Dockery, “Godless
Edie Falco, “Law & Order True Crime: The Menendez Murders”
Sarah Paulson, “American Horror Story: Cult”

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film)
Darren Criss, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”

Diğer adaylar
Antonio Banderas, “Genius: Picasso”
Benedict Cumberbatch, “Patrick Melrose”
Jeff Daniels, “The Looming Tower”
John Legend, “Jesus Christ Superstar Live in Concert”
Jesse Plemons, “USS Callister (Black Mirror)”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film)
Merritt Wever, “Godless”

Diğer adaylar
Sara Bareilles, “Jesus Christ Superstar Live In Concert”
Penelope Cruz, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
Judith Light, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
Adina Porter, “American Horror Story: Cult”
Letitia Wright,”Black Mirror (Black Museum)”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film)
Jeff Daniels, “Godless”

Diğer adaylar
Brandon Victor Dixon,”Jesus Christ Superstar Live in Concert”
John Leguizamo, “Waco”
Ricky Martin, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
Edgar Ramirez, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
Michael Stuhlbarg, “The Looming Tower”
Finn Wittrock, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama)
Thandie Newton, “Westworld”

Diğer adaylar
Alexis Bledel, “The Handmaid’s Tale”
Millie Bobby Brown, “Stranger Things”
Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
Lena Headey, “Game of Thrones”
Vanessa Kirby, “The Crown”
Yvonne Strahovski, “The Handmaid’s Tale”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama)
Peter Dinklage, “Game of Thrones”

Diğer adaylar
Nikolaj Coster-Waldau, “Game of Thrones”
Joseph Fiennes, “The Handmaid’s Tale”
David Harbour, “Stranger Things”
Mandy Patinkin, “Homeland”
Matt Smith, “The Crown”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi)
Alex Borstein, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Diğer adaylar
Zazie Beetz, “Atlanta”
Aidy Bryant, “Saturday Night Live”
Betty Gilpin, “GLOW”
Leslie Jones, “Saturday Night Live”
Kate McKinnon, “Saturday Night Live”
Laurie Metcalf, “Roseanne”
Megan Mullally, “Will & Grace”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi)
Henry Winkler, “Barry”

Diğer adaylar
Anthony Anderson, “Black-ish”
Ted Danson, “The Good Place”
Larry David, “Curb Your Enthusiasm”
Donald Glover, “Atlanta”
William H. Macy, “Shameless”

En iyi Yönetmen (Drama)
Stephen Daldry, “The Crown”

En İyi Senaryo
Joel Fields ve Joe Weisberg, “The Americans”

En İyi Komedi Senaryosu
Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel”

En İyi Yönetmen (Komedi)
Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel”

En İyi Varyete Öze Programı Yönetmeni
Glenn Weiss, The Oscars

En İyi Reality Yarışma
John Mulaney, “John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City”

En İyi Reality Yarışma
“RuPaul’s Drag Race”

En İyi Varyete Skeç Programı
“Saturday Night Live”

En İyi Talk Show Programı
“Last Week Tonight / John Oliver”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir