‘The Great Gatsby’ Animasyonu Geliyor!

‘The Great Gatsby’ Animasyonu Geliyor! F. Scott Fitzgerald klasiği The Great Gatsby animasyon olarak karşımıza çıkacak. William Joyce’un yönetmenliğini üstleneceği filmin yapımcılığını DNEG Feature Animation üstlenecek.

1925 yılında Fitzgerald tarafından kaleme alınan romanın senaryosunu Brian Selznick kaleme alacak. Selznick, The Invention of Hugo Cabret kitabının yazarı ve illustratörü. Kitabı, Martin Scorsese, 2011 yılında Hugo ismiyle beyaz perdeye uyarlamıştı.

Filmin yönetmenliğini üstlenecek Joyce, 2011 yapımı The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore kısa filmiyle Oscar’ı kucaklamıştı.

DNEG Feature Animation, Joyce ile sanal prodüksiyon tekniklerinin kullanılacağı Mr. Spam Gets a New Hat isimli kısa animasyon üzerinde de çalışıyor.

Fitzgerald’ın romanı 1926’dan beri birçok kez sinema ve televizyona uyarlandı. Robert Redford ve Mia Farrow’un başrollerini paylaştığı 1974 yapımı film, en iyi müzik ve en iyi kostüm tasarımı dalında Oscar’ı kucaklmıştı. Leonardo DeCaprio ve Carey Mulligan’ın başrollerini paylaştığı 2016 yapımı Baz Luhrmann imzalı film ise, en iyi kostüm ve en iyi yapım tasarım dallarında Oscar almıştı.

Kaynak: Hollywood Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com