2023 ‘Screen Actors Guild Awards’ Adayları Açıklandı!

2023 ‘Screen Actors Guild Awards’ adayları açıklandı! 2023 ‘Screen Actors Guild Awards’ın sinema kategorilerinde ‘The Banshees of Inisherin’ ve ‘Everything Everywhere All at Once’, beşer adaylıkla en çok adaylık elde eden filmler olurken, ‘Ozark’, ‘Only Murders in the Building’ ve ‘Barry’ ise televizyon kategorilerinin öne çıkan yapımlar oldu.

Oyuncular Birliği (SAG) Ödülleri töreni 26 Şubat tarihinde Netflix’in Youtube hesabından yayınlanacak. 

2023 Screen Actors Guild Awards Adayları:

SİNEMA

En İyi Ekip Performansı
Babylon
The Banshees of Inisherin
Everything Everywhere All at Once
The Fabelmans
Women Talking

En İyi Kadın Oyuncu
Cate Blanchett (Tár)
Viola Davis (The Woman King)
Ana de Armas (Blonde)
Danielle Deadwyler (Till)
Michelle Yeoh (Everything Everywhere All at Once)

En İyi Erkek Oyuncu
Austin Butler (Elvis)
Colin Farrell (The Banshees of Inisherin)
Brendan Fraser (The Whale)
Bill Nighy (Living)
Adam Sandler (Hustle)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Angela Bassett (Black Panther: Wakanda Forever)
Hong Chau (The Whale)
Kerry Condon (The Banshees of Inisherin)
Jamie Lee Curtis (Everything Everywhere All at Once)
Stephanie Hsu (Everything Everywhere All at Once)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Paul Dano (The Fabelmans)
Brendan Gleeson (The Banshees of Inisherin)
Barry Keoghan (The Banshees of Inisherin)
Ke Huy Quan (Everything Everywhere All at Once)
Eddie Redmayne (The Good Nurse)

En İyi Dublör Ekibi Performansı
Avatar: The Way of Water
The Batman
Black Panther: Wakanda Forever
Top Gun: Maverick
The Woman King

TELEVİZYON

En İyi Ekip Performansı (Drama)
Better Call Saul
The Crown
Ozark
Severance
The White Lotus

En İyi Ekip Performansı (Komedi)
Abbott Elementary
Barry
The Bear
Hacks
Only Murders in the Building

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Jennifer Coolidge (The White Lotus)
Elizabeth Debicki (The Crown)
Julia Garner (Ozark)
Laura Linney (Ozark)
Zendaya (Euphoria)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Jonathan Banks (Better Call Saul)
Jason Bateman (Ozark)
Jeff Bridges (The Old Man)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Adam Scott (Severance)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)
Christina Applegate (Dead to Me)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Quinta Brunson (Abbott Elementary)
Jenna Ortega (Wednesday)
Jean Smart (Hacks)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)
Anthony Carrigan (Barry)
Bill Hader (Barry)
Steve Martin (Only Murders in the Building)
Martin Short (Only Murders in the Building)
Jeremy Allen White (The Bear)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)
Emily Blunt (The English)
Jessica Chastain (George and Tammy)
Julia Garner (Inventing Anna)
Niecy Nash Betts (Dahmer)
Amanda Seyfried (The Dropout)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)
Steve Carrell (The Patient)
Taron Egerton (Black Bird)
Sam Elliott (1883)
Paul Walter Hauser (Black Bird)
Evan Peters (Dahmer)

En İyi Dublör Ekibi Performansı (TV)
Andor
The Boys
House of the Dragon
The Lord of the Rings: The Rings of Power
Stranger Things

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Köprüde Buluşmalar Work In Progress Atölyesi Seçkisi Açıklandı!

Hayali Arkadaşlar filminin afişi paylaşıldı!

“Legally Blonde” dizisi geliyor!

Olivia Wilde ve Margot Robbie ‘Avengelyne’ çizgi romanını uyarlayacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir