78. Altın Küre Adayları Açıklandı!

Altın Küre Adayları Açıklandı! Bu yıl 78. kez düzenlenecek olan Altın Küre (Golden Globes) Ödülleri’nin adayları açıklandı. The Hollywood Foreign Press Association tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında seçilen adaylıklara Netflix damgasını vurdu. Netflix, tam 42 adaylık elde etti.

28 Şubat’ta düzenlenecek Altın Küre (Golden Globes) Ödülleri’ne aday olanların tam listesi

En İyi Film – Dram

“The Father”
“Mank”
“Nomadland”
“Promising Young Woman”
“The Trial of the Chicago 7”


En İyi Film – Müzikal veya Komedi

“Borat Subsequent Moviefilm”
“Hamilton”
“Music”
“Palm Springs”
“The Prom”


En İyi Yönetmen

David Fincher, “Mank”
Regina King, “One Night in Miami”
Aaron Sorkin, “The Trial of the Chicago 7”
Chloe Zhao, “Nomadland”
Emerald Fennell, “Promising Young Woman”


En İyi Senaryo

Aaron Sorkin – “The Trial of the Chicago 7”
Chloé Zhao – “Nomadland”
Florian Zeller ve Christopher Hampton – “The Father”
Jack Fincher – “Mank”
Emerald Fennell – “Promising Young Woman”


En İyi Film Müziği

“The Midnight Sky”
“Tenet”
“News of the World”
“Mank”


En İyi Özgün Şarkı

“IO SÌ (SEEN)” – “The Life Ahead”
“SPEAK NOW” – “One Night in Miami”
“TIGRESS & TWEED” -“The United States Vs. Billie Holiday”
“FIGHT FOR YOU” -“Judas and the Black Messiah”
“HEAR MY VOICE” -“The Trial of the Chicago 7”


En İyi Animasyon

“The Croods 2”
“Onward”
“Over the Moon”
“Soul”
“Wolfwalkers”


En İyi Yabancı Film

Another Round – Danimarka
La Llorona – Guatemala ve Fransa
The Life Ahead – İtalya
Minari – Amerika
Two of Us – Fransa ve Amerika


En İyi Erkek Oyuncu – Dram

Chadwick Boseman, – “Ma Rainey’s Black Bottom”
Riz Ahmed – “The Sound of Metal”
Anthony Hopkins – “The Father”
Gary Oldman – “Mank”
Tahar Rahim – “The Mauritanian”


En İyi Kadın Oyuncu – Dram

Viola Davis – “Ma Rainey’s Black Bottom”
Andra Day – “The United States vs. Billie Holiday”
Vanessa Kirby – “Pieces of a Woman”
Frances McDormand – “Nomadland”
Carey Mulligan – “Promising Young Woman


En İyi Erkek Oyuncu – Müzikal veya Komedi

Sacha Baron Cohen – “Borat Subsequent Moviefilm”
James Corden – “The Prom”
Lin-Manuel Miranda – Hamilton”
Dev Patel – “The Personal History of David Copperfield”
Andy Samberg – “Palm Springs”


En İyi Kadın Oyuncu – Müzikal veya Komedi

Maria Bakalova, “Borat Subsequent Moviefilm”
Kate Hudson, “Music”
Michelle Pfeiffer, “French Exit”
Rosamund Pike, “I Care A Lot”
Anya Taylor-Joy, “Emma”


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Sacha Baron Cohen – “The Trial of the Chicago 7”
Daniel Kaluuya – “Judas and the Black Messiah”
Jared Leto – “The Little Things”
Bill Murray – “On the Rocks”
Leslie Odom, Jr. – “One Night in Miami”


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Glenn Close – “Hillbilly Elegy”
Olivia Colman – “The Father”
Jodie Foster – “The Mauritanian”
Amanda Seyfried – “Mank”
Helena Zengel – “News of the World”


En İyi Dizi – Dram

“The Crown”
“Lovecraft Country”
“The Mandalorian”
“Ozark”
“Ratched”


En İyi Dizi – Komedi veya Müzikal

“Emily in Paris”
“The Flight Attendant”
“Schitt’s Creek”
“The Great”
“Ted Lasso”


En İyi Erkek Oyuncu – Dram

Jason Bateman – “Ozark”
Josh O’Connor – “The Crown”
Bob Odenkirk – “Better Call Saul”
Matthew Rhys – “Perry Mason”
Al Pacino – “Hunters”


En İyi Kadın Oyuncu – Dram

Olivia Colman – “The Crown”
Jodie Comer – “Killing Eve”
Emma Corrin – “The Crown”
Laura Linney – “Ozark”
Sarah Paulsen – “Ratched”


En İyi Erkek Oyuncu – Komedi veya Müzikal

Don Cheadle – “Black Monday”
Nicholas Hoult – “The Great”
Eugene Levy – “Schitt’s Creek”
Jason Sudekis – “Ted Lasso”
Ramy Youssef – “Ramy”


En İyi Kadın Oyuncu – Komedi veya Müzikal

Lily Collins – “Emily in Paris”
Kaley Cuoco – “The Flight Attendant”
Elle Fanning – “The Great”
Jane Levy – “Zoey’s Extraordinary Playlist”
Catherine O’Hara – “Schitt’s Creek”


En İyi Mini Dizi veya TV Filmi

“Normal People”
“The Queen’s Gambit”
“Small Axe”
“The Undoing”
“Unorthodox”


En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi veya TV Filmi

Bryan Cranston – “Your Honor”
Jeff Daniels – “The Comey Rule”
Hugh Grant – The Undoing”
Mark Ruffalo – “I Know This Much is True”
Ethan Hawke – “The Good Lord Bird”


En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi veya TV Filmi

Cate Blanchett – “Mrs. America”
Daisy Edgar-Jones – “Normal People”
Shira Haas – “Unorthodox”
Nicole Kidman – “The Undoing”
Anya Taylor-Joy – “The Queen’s Gambit”


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi veya TV Filmi

John Boyega – “Small Axe”
Brendan Gleeson – “The Comey Rule”
Dan Levy – “Schitt’s Creek”
Jim Parsons – “Hollywood”
Donald Sutherland – “The Undoing”


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi veya TV Filmi

Gillian Anderson – “The Crown”
Helena Bonham Carter – “The Crown”
Julia Garner – “Ozark”
Annie Murphy – “Schitt’s Creek”
Cynthia Nixon – “Ratched”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle