79. Venedik Film Festivali Programı Belli Oldu!

79. Venedik Film Festivali programı belli oldu! 31 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 79. Venedik Film Festivali’nde yarışacak filmler açıklandı.

Festivalin açılışını, Noah Baumbach’ın Amerikalı yazar Don DeLillo’dan uyarladığı, başrollerini Adam Driver ve Greta Gerwig’in paylaştığı, Netflix orjinal yapımı olan ‘White Noise’ yapacak. İlk kez bir Netflix filmi, Venedik Film Festivali’nin açılış filmi olacak.

79. Venedik Film Festivali’nin jüri başkanlığını aktris Julianne Moore üstleniyor. Ayrıca jüride Audrey Diwan, Leonardo Di Costanzo, Mariano Cohn, Rodrigo Sorogoyen, Leila Hatami ve Kazuo Ishigurok gibi isimler yer alıyor. 

79. Venedik Film Festivali programında yer alan filmler

Ana Yarışma
White Noise (Noah Baumbach) – Açılış Filmi
Il Signore Delle Formiche (Gianni Amelio)
The Whale (Darren Aronofsky)
L’Immensita (Emanuele Crialese)
Saint Omer (Alice Diop)
Blonde (Andrew Dominik)
TÁR (Todd Field)
Love Life (Koji Fukada)
Bardo, False Chronicle Of A Handful Of Truths (Alejandro González Iñárritu)
Athena (Romain Gavras)
Bones And All (Luca Guadagnino)
The Eternal Daughter (Joanna Hogg)
Beyond The Wall (Vahid Jalilvand)
The Banshees Of Inisherin (Martin McDonagh)
Argentina, 1985 (Santiago Mitre)
Chiara (Susanna Nicchiarelli)
Monica (Andrea Pallaoro)
No Bears (Jafar Panahi)
All The Beauty And The Bloodshed (Laura Poitras)
A Couple (Frederick Wiseman)
The Son (Florian Zeller)
Our Ties (Roschdy Zem)
Other People’s Children (Rebecca Zlotowski)

Yarışma Dışı (Kurmaca)
The Hanging Sun (Francesco Carrozzini)
When The Waves Are Gone (Lav Diaz)
Living (Oliver Hermanus)
Dead For A Dollar (Walter Hill)
Call Of God (Kim Ki-duk)
Dreamin’ Wild (Bill Pohlad)
Master Gardener (Paul Schrader)
Siccita (Paolo Virzi)
Pearl (Ti West)
Don’t Worry Darling (Olivia Wilde)

Yarışma Dışı (Belgesel)
Freedom On Fire: Ukraine’s Fight For Freedom (Evgeny Afineevsky)
The Matchmaker (Benedetta Argentieri)
Gli Ultimi Giorni Dell’umanita (Enrico Ghezzi, Alessandro Gagliardo)
A Compassionate Spy (Steve James)
Music For Black Pigeons (Jorgen Leth, Andreas Koefoed)
The Kiev Trial (Sergei Loznitsa)
In Viaggio (Gianfranco Rosi)
Bobi Wine Ghetto President (Christopher Sharp, Moses Bwayo)
Nuclear (Oliver Stone)

Yarışma Dışı (Diziler)
The Kingdom Exodus (Bölümler: 1-5) (Lars von Trier)
Copenhagen Cowboy (Bölümler 1-6) (Nicolas Winding Refn)

Horizons
Princess (Roberto De Paolis) – Açılış Filmi
Victim (Michal Blasko)
On The Fringe (Juan Diego Botto)
Trenque Lauquen (Laura Citarella)
Vera (Tizza Covi, Rainer Frimmel)
Innocence (Guy Davidi)
Blanquita (Fernando Guzzoni)
For My Country (Rachid Hami)
A Man (Kei Ishikawa)
Bread And Salt (Damian Kocur)
Luxembourg, Luxembourg (Antonio Lukich)
Ti Mangio Il Cuore (Pippo Mezzapesa)
To The North (Mihai Mincan)
Autobiography (Makbul Mubarak)
The Sitting Duck (Jean-Paul Salome)
World War III (Houman Seyedi)
The Happiest Man In The World (Teona Strugar Mitevska)
The Bride (Sergio Trefaut)

Horizons Extra
Origin Of Evil (Sebastien Marnier) – Açılış Filmi
Hanging Gardens (Ahmed Yassin Al Daradji)
Amanda (Carolina Cavalli)
Red Shoes (Carlos Eichelmann Kaiser)
Nezouh (Soudade Kaadan)
Notte Fantasma (Fulvio Risuleo)
Without Her (Arian Vazirdaftari)
Valeria Is Getting Married (Michal Vinik)
Goliath (Adilkhan Yerzhanov)

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Wim Wenders ve Koji Yakusho ilk kez İstanbul’a geliyor!

Fatih Akın’ın ‘Amrum’ filminin çekimleri başladı!

James McAvoy’un başrolde olduğu Speak No Evil filminden fragman!

M. Night Shyamalan imzalı”Trap” filminden ilk fragman!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir