‘90210’ ve ‘Riverdale’in Yıldızı Luke Perry Hayatını Kaybetti!

“Beverly Hills, 90210” ve  “Riverdale” dizileriyle tanınan aktör Luke Perry hayatını kaybetti. Yıldız oyuncu 52 yaşındaydı.

Ohio’da dünyaya gelen Perry, lise eğitiminin ardından oyuncu olmak için Los Angeles’ta yaşamaya başladı. TV’ye ilk çıktığında Perry, 16 yaşındaydı. “Loving” ve “Another World” dizilerinde rol alan oyuncu “The Incredible Hulk” ve “Biker Mice From Mars” gibi dizilerde sesiyle yer aldı.

‘90210’ ve ‘Riverdale’in Yıldızı Luke Perry Hayatını Kaybetti!1990 yılında yayınlanmaya başlayan “Beverly Hills, 90210”  ile popüler olmaya başlayan Perry, 1992 yılında Vanity Fair’in kapağında yer aldı.  Dizi 2000 yılına kadar devam etti.

1992 yılında Kristy Swanson ile “Buffy the Vampire Slayer” filminde rol alan Perry, 1997 yılında Luc Besson‘ın “The Fifth Element” filminde rol aldı. “John From Cincinnati,”  “Jeremiah,” “Oz,” ve “What I Like About You” gibi dizilerde de rol alan Perry, “Riverdale” dizisiyle televizyona başarılı bir dönüş yapmıştı.

Son olarak “The Griddle House” filminde izlediğimiz Perry, Quentin Tarantino’nun yeni filmi “Once Upon a Time in Hollywood”da Scott Lancer karakteriyle karşımıza çıkacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Xavier Dolan, 77. Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış jürisine başkanlık yapacak!

Emily Blunt, Dwayne Johnson ile başrolü paylaşacak!

Tom Hardy’li The Bikeriders’tan yeni fragman!

Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası’nın devam filmi 2026’da!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir