Aaron Sorkin İmzalı “The Trial of the Chicago 7” Ekim’de!

Aaron Sorkin imzalı “The Trial of the Chicago 7” 16 Ekim’de Netlfix’te yayında olacak.

Film,  Chicago’daki 1968 Demokratik Ulusal Konvansiyonu sırasında yaşanan ve şiddete dönüşen barışçıl protestolar sonrası gerçekleşen mahkeme sürecini merkezine alıyor.

Filmin kadrosunda Yahya Abdul-Mateen II, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Jeremy Strong, Joseph Gordon-Levitt, Alex Sharp, Mark Rylance, Michael Keaton, Frank Langella ve John Carroll Lynch gibi isimler yer alıyor.

Filmin yapımcılığını ise Marc Platt, Stuart Besser, Matt Jackson ve Tyler Thompson üstleniyor. Laurie MacDonald, Walter Parkes, Marc Butan, Anthony Katagas, James Rodenhouse, Shivani Rawat ve Nia Vazirani ise filmin yönetici yapımcıları arasında yer alıyor.

Sorkin, “The Social Network” filminin senaryosuyla, en iyi uyarlama senaryo dalında Oscar’ı kucaklamıştı. “Moneyball” ve “Molly’s Game” filmleri de Oscar’a aday olan Sorkin, ilk yönetmenlik deneyimini de Jessica Chastain‘in başrolünde yer aldığı “Molly’s Game” filmiyle yaşamıştı.

Kaynak: Variety

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com