Aidan Turner’lı Leonardo da Vinci Dizisi Amazon’da Yayınlanacak!

Aidan Turner’lı Leonardo da Vinci Dizisi Amazon’da Yayınlanacak! 8 bölümlük biyografik dram dizisi Leonardo‘nun haklarını Sony almıştı. Dizi, İngiltere ve İrlanda’da 16 Nisan’da yayınlanacak.

Frank Spotnitz’in yaratıcısı olduğu Leonardo, Leonardo da Vinci’nin hayatına odaklanıyor. Dizide Leonardo’yu, Aidan Turner canlandırıyor. 8 bölümlük dizide Freddie Highmore (The Good DoctorBates Motel), Giancarlo Giannini (Family Novel), Matilda De Angelis (The Undoing), Carlos Cuevas (Merlì) ve James D’Arcy (Homeland) gibi isimler de rol alıyor.

Ödüllü yazar ve senarist Frank Spotnitz (The X-FilesThe Man in the High CastleThe Medici) ve Steve Thompson (SherlockDoctor Who) tarafından yaratılan dizi, da Vinci’nin nasıl popüler bir sanatçı olduğunu anlatıyor.

Leonardo‘nun yönetici yapımcılığını Luca Bernabei, Spotnitz, Matilde Bernabei, Emily Feller, Daniel Percival, Thompson, Highmore Brendan Fitzgerald, Sara Melodia, Luisa Cotta Ramosino, Daniele Passani üstleniyor.

Kaynak: Hollywood Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle