Anadolu’yu Gezen Film Atölyesinin Sıradaki Durağı Karahantepe!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından düzenlenecek Urfa Film Atölyesi, 10 Aralık’ta başlıyor. 3 gün sürecek sinema eğitimlerine katılan lise öğrencilerinin, atölyenin son gününde teorik olarak aldıkları bilgileri uygulama fırsatı bulmaları için Karahantepe’de devam eden kazı çalışmaları ile ilgili belgesel filmi çekilecek. Sonrasında üniversite tarafından kurgulanacak kısa filmlerin gösterimleri, yine Şanlıurfa’da yapılacak olan galada izleyiciyle buluşacak.

Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek olan film atölyesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “Şanlıurfa’nın tarihe ışık tutan Göbeklitepe’nin ardından bizleri yeniden heyecanlarından keşif olan Karahantepe’nin belgeselinin öğrenciler tarafından çekilecek olması, şehrin tanıtımı ve gençlerin sanatla iç içe olması açısından son derece önemlidir” dedi.

Atölyenin proje yürütücülüğünü, İGÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükran Güzin Ilıcak Aydınalp ve Doç. Dr. Nagihan Çakar Bikiç, atölye yürütücülüğünü Öğretim Görevlisi Yönetmen Ahmet Bikiç yaparken, teknik ekipte Arş. Gör. Okan Kırbacı ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden Enes Dalgıç ve Polat Bakırtaş, tasarım ekibinde ise Arş. Gör. Ayten Bengisu Cansever, Arş. Gör. Başak Lâle ve Arş. Gör. Büşra Kamacıoğlu yer alacak.

You May Also Like

Ken Kwapis imzalı Thelma filmine yeni isimler

Spike Lee, “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” alacak

Bong Joon Ho, Warner Bros. uyarlamasını yönetecek

‘Moon Knight’ dizisinin yıldız ismi Gaspard Ulliel hayatını kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir