Bradley Cooper, ünlü besteci Bernstein’ı canlandıracak

Variety‘de yer alan habere göre ünlü besteci Leonard Bernstein‘ın hayatını konu edinen ‘Bernstein,’ filminde başrol oyuncusu Bradley Cooper oldu. Paramount Pictures ve Amblin Entertainment‘ın finanse edeceği  filmin senaryosunu Josh Singer kaleme alacak. Yapımcılığını Steven Spielberg ve Martin Scorsese’nin üstleneceği filmin yönetmenliğini ise başrol oyuncusu Bradley Cooper üstlenecek.

Bradley Cooper & Leonard Bernstein
Bradley Cooper & Leonard Bernstein

Bu film ünlü besteci Leonard Bernstein‘ın hayatını konu edinecek ikinci proje olacak. Geçtiğimiz haftalarda True Detective ve Beasts of No Nation gibi ses getiren yapımlarla tanınan Cary Fukunaga’nın Bernstein’ın hayatını konu edinen ‘The American’ adlı filmin yönetmenliğini üstleneceği ve Jake Gyllenhaal‘ın, ünlü besteci Leonard Bernstein’ı canlandıracağı haberleri çıkmıştı.

Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal

Henüz 25 yaşında New York Filarmoni Orkestrası’nın şefliğini yaparak tüm dikkatleri üzerine çeken  ünlü kompozitör ve maestro Bernstein,  kariyeri boyunca tam 22 kez Grammy Ödülü kazanmıştı. Bernstein, 1990 yılında 72 yaşında hayatını kaybetmişti.

 

You May Also Like

Daniel Brühl ve Macaulay Culkin, pandemi gerilimi ‘Rich Flu’da rol alacaklar!

Susan Sarandon animasyon dizisi ‘The Movers’da rol alacak!

‘Indiana Jones 5’tan ilk görsel yayınlandı!

‘Elvis’in Dünya Promiyeri Cannes Film Festivali’nde Gerçekleşti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.