Disney Dizisi “Ironheart” Senaristini Buldu!

Disney Dizisi “Ironheart” Senaristini Buldu! Disney Plus’ta yayınlanacak “Ironheart” dizisinin senaristliğini Chinaka Hodge üstlenecek. “Iron Man” spin-off serisi olan yapımda, Iron Man’e benzer bir zırh tasarlayarak Ironheart’a dönüşen Riri Williams’ın maceraları ele alınacak. Dizide karaktere, Dominique Thorne hayat verecek.

Marvel, dizinin senaristiyle ilgili haberlerle ilgili bir açıklamada bulunmadı. Hodge, senaristliğinin yanı sıra, şair, oyun yazarı ve eğitimci olarak biliniyor. Hodge’un tv geçmişinde, Apple’ın “Amazing Stories,” dizisi ve TNT’nin Snowpiercer dizi uyarlaması yer alıyor. Hodge, “For Girls with Hips: Collected Poems and Writings” ve “Dated Emcees,” isimli iki şiir kitabının da yazarı.

Riri Williams, Marvel çizgi romanlarında ilk olarak 2016 yılında karşımıza çıktı. Karakterin yaratıcıları ise Brian Michael Bendis ve Mike Deodato. Çizgi romanlarda Williams, kendi zırhını yaratmaya çalışan 15 yaşında bir MIT öğrencisi. Iron Man onu farkettiğinde, bir süper kahraman olması için onu cesaretlendirir.

Kaynak: Variety

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle