Gillian Anderson, Viola Davis ve Michelle Pfeiffer ile ‘First Lady’de Rol Alacak!

Gillian Anderson, Viola Davis ve Michelle Pfeiffer ile ‘First Lady’de Rol Alacak! ‘The Crown’ ve ‘Sex Education’ın yıldız ismi Anderson, Eleanor Roosevelt karakterine hayat verecek.

Hollywood Reporter‘da yer alan habere göre Gillian Anderson, Showtime’ın First Lady yapımında tarihteki ünlü bir kadına hayat verecek. Viola Davis’in Michelle Obama, Michelle Pfeiffer’ın Betty Ford karakterine hayat vereceği dizide Anderson, Eleanor Roosevelt karakteriyle karşımıza çıkacak.

“First Lady” dizisi Michelle Obama, Betty Ford ve Eleanor Roosevelt gibi Beyaz Saray’da etkili isimleri merkezine alacak. Dizinin birkaç bölümünün senaryosunu aynı zamanda dizinin yaratıcısı olan Aaron Cooley kaleme alacak. Dizi, ABD’deki başkanların eşlerini ve Beyaz Saray’da bulundukları dönemde yaşanan önemli olayları başkan eşlerinin gözlerinden anlatacak. İlk sezon ise Michelle Obama, Betty Ford ve Eleanor Roosevelt odaklı olacak.Betty Ford, 1974-77 arasında Gerald Ford’un başkanlığı sırasında Beyaz Saray’da first lady olarak tarihe geçmişti.

Anderson en son Netflix yapımı The Crown‘da Margaret Thatcher’i canlandırmıştı. Anderson’ın First Lady dizisinde hayat vereceği Roosevelt, 1933-45 yılları arasında Beyaz Saray’da first lady olarak bulunmuştu. Roosevelt, Amerika’nın politik figürü, diplomat ve activist olarak tarihe geçmişti. İnsan hakları konusundaki konuşmalarıyla bilinen Roosevelt, günlük gazete köşe yazarlığı ve bir radyoda program da yapıyordu.

 Emmy ödüllü Susanne Bier (The Night Manager, The Undoing) de dizinin yönetmenliğini ve yönetici yapımcığını yapacak.  Dizi, yazar Aaron Cooley (Four Seats: A Thriller of the Supreme Court) tarafından yaratıldı. Aaron, dizide Viola Davis, Julius Tennon, Cathy Schulman, Jeff Gaspin, Brad Kaplan ile birlikte yönetici yapımcı olarak da yer alacak.

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Decameron hikayelerinden uyarlanan dizi Temmuz’da yayında!

Marion Cotillard, The Morning Show dizisinin 4. sezonunda!

“Hostel” dizi oluyor!

Bill Skarsgard, Pennywise rolüne geri dönüyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir