Golden Eagle Adayları Açıklandı!

Rusya’nın Akademi Ödülleri olarak bilinen Golden Eagle’a aday olan filmler açıklandı. Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde aday listesinde “Green Book”, “The Lion King” ve “Once Upon a Time… in Hollywood filmleri yer aldı.

The Lion King“, Rusya’da 46.7 milyon $ gişe hasılatı elde etmiş, listenin ilk sırasında yer almıştı “Once Upon a Time in Hollywood”, 19 milyon $ ile gişenin en iyi hasılat yapan 12 filmi, “Green Book” ise 9.2 milyon $ ile gişenin en iyi hasılat yapan 23. filmi olmuştu.

IMDB’de”Once Upon a Time in Hollywood” 7.6, The Lion King 7.1, Green Book ise 8.3 puana sahip. Rusya yapımı filmler arasında ise Kantemir Balagov‘un “Beanopole” isimli yapımı aldığı adaylıklarla dikkat çekiyor. Balagov filmiyle Cannes’ın Belirli Bakış Bölümü’nde en iyi yönetmen ödülünü almıştı. Film, son açıklanan Oscar shortlis’inde de yabancı dilde en iyi film kategorisindeki adaylar arasında yerini aldı.

Golden Eagles Ödül Töreni 24 Ocak‘ta Moskova’nın Mosfilm Stüdyosu’nda gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle