“If Beale Street Could Talk” Filminden İlk Fragman Geldi!

Geçtiğimiz sene En İyi Film Oscar Ödülü’nün kazananı Moonlight filminin yönetmeni Barry Jenkins imzalı dram filmi “If Beale Street Could Talk“tan ilk tanıtım videosu yayınlandı.

Senenin en merakla beklenen filmlerinden biri olan If Beale Street Could Talk, Toronto Film Festivali’nde ilk gösterimini yapacak. Film şimdiden Oscar favorilerinden biri olarak anılıyor.

Aktivist yazar James Baldwin‘in 1974 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan filmde başrolleri KiKi Layne ve Stephan James üstlenirken, filmin kadrosunda ayrıca Altın Küre adayı Regina King, Narcos‘un yıldızı Pedro Pascal, Deadpool‘un Ajax’ı Ed Skrein ve Diego Luna yer alıyor. Filmin konusu ise şu şekilde: 19 yaşındaki Tish ve 22 yaşındaki Fonny birbirlerine çok aşık olan genç bir çifttir. Bu tutkulu aşk ikiliyi zorlu ailelerinden ve dış dünyanın acımasız yüzünden korumaktadır. İkili nişanlanır ve kısa süre sonra Tish hamile kalır. Çiftin önünde ailelerini planlamak ve huzurlu yıllar geçirmek için güzel bir fırsat vardır. Ancak günün birinde dünyaları tepetaklak olur.

Barry Jenkins, KiKi Layne, Diego Luna

Jenkins film hakkında, “James Baldwin zamanının ötesinde biri, Amerikan bilincine yönelik sorgulamaları günümüzde de geçerliliğini koruyor. Tish ve Fonny’nin aşkının gücünü beyaz perdeye Baldwin’in gözünden aktarmak uzun süredir hayalimdi. Baldwin’in ailesiyle birlikte çalışmaktan ve bu hayalimi gerçeğe çevirmekten büyük mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

30 Kasım’da vizyona girecek filmin, James Baldwin’in ölüm yıl dönümünde paylaşılan fragmanında Baldwin’in sesini duymak da mümkün.

 

 

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Cem Demirer imzalı Noksan filmine Cannes’dan ödül!

Julia Roberts’lı Guadagnino filmine yeni isimler!

“Furiosa: Bir Mad Max Destanı” filmine özel kaçış oyunu etkinliğine büyük ilgi!

ChatGPT’nin Scarlett Johansson’a benzetilen ses seçeneği kaldırıldı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir