John Krasinski’li ‘King of Oil’ yönetmenini buldu!

John Krasinski’li ‘King of Oil’ yönetmenini buldu!Krasinski’nin yapımcılığını üstlendiği The King of Oil‘i Concussion’ın senarist ve yönetmeni Peter Landesman üstlenecek.

Film, Marc Rich‘in biyografisini anlatan The King of Oil: The Secret Lives of Marc Rich kitabından uyarlanacak. Kitap, İsviçreli gazeteci Daniel Ammann tarafından kaleme alındı. Film, vergi kaçırmak ve İran ile tartışmalı petrol anlaşmaları yapmakla suçlanan ve yurt dışına kaçan milyarder Marc Rich’i takip edecek. Uluslararası emtia borsacısı, olan Rich, 2013 yılında İsviçre’de hayatını kaybetmişti.

Filmin yönetmenliğini üstlenecek olan Landesman, kariyerine senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği John F. Kennedy suikastını konu alan Parkland filmiyle başlamıştı. Yönetmeni diğer projeleri arasında Concussion, Watergate dramı Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House ve yakında yayınlanacak olan The Council yer alıyor. 

The King of Oil projesi 2018’de ilk anons edildiğinde Rich karakterine Matt Damon’ın hayat vereceği duyurulmuştu. Ancak şu an damon’ın projede yer alıp alınmayacağı bilinmiyor.

The King of Oil’in senaryosunu Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse kaleme alacak.  İkili daha önce Snake Eyes, Rebecca ve Race projelerinde birlikte çalışmıştı.

Kaynak: Collider

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Bad Boys: Ya Hep Ya Hiç’in resmi posteri yayınlandı!

“Furiosa: Bir Mad Max Destanı”nın yeni posteri yayınlandı!

21 filmi Oscar alan ünlü yapım şirketi Participant Media faaliyetlerini durduruyor!

43. İstanbul Film Festivali başladı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir