Marilyn Monroe Biyografisi ‘Blonde’, 2022’ye Ertelendi!

Marilyn Monroe Biyografisi ‘Blonde’, 2022’ye Ertelendi! Joyce Carol Oates’in aynı adlı romanından uyarlanan Netflix biyografisi bu yıl yayınlanmayacak.  Ana de Armas‘ın Marilyn Monroe’ya hayat vereceği filmin yönetmenliğini Andrew Dominik üstlenecek. “The Assassination of Jesse James By the Coward Robert Ford”, “Chopper”, “Killing Them Softly” gibi yapımlarıyla bilinen Dominic, uzun yıllardır Marilyn Monroe biyografisi üzerinde çalışıyor.

Filmin kadrosunda Julianne Nicholson, Bobby Cannavale, Adrien Brody, Xavier Samuel ve Garret Dillahunt gibi isimler de rol alacak. Film, Marilyn Monroe’nun aşk hayatına ve yaşamına odaklanacak.

Oates’in 1999’da yayınlanan kitabı, 2001’de CBS’de yayınlanan bir TV filmi olarak uyarlandı. Filmde Poppy Montgomery, Marilyn karakterini oynadı. DiMaggio rolünde Titus Welliver, Arthur Miller rolünde ise Griffin Dunne yer aldı. Marilyn Monroe, Michelle Williams, Ashley Judd, Mira Sorvino ve Kelli Garner gibi aktrislerle onlarca yıl boyunca sayısız film ve televizyon filminde canlandırıldı. Williams’ın 2011 yapımı “My Week With Marilyn”deki Monroe rolü ona Oscar adaylığı getirmişti.

Kaynak: Indiewire

You May Also Like

Daniel Brühl ve Macaulay Culkin, pandemi gerilimi ‘Rich Flu’da rol alacaklar!

Susan Sarandon animasyon dizisi ‘The Movers’da rol alacak!

‘Indiana Jones 5’tan ilk görsel yayınlandı!

‘Elvis’in Dünya Promiyeri Cannes Film Festivali’nde Gerçekleşti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.