43. İstanbul Film Festivali’nin tanıtım yüzleri Nur Sürer ve Ece Bağcı oldu!

43. İstanbul Film Festivali‘nin tanıtım yüzleri Nur Sürer ve Ece Bağcı oldu!  Festivalde 132 uzun ve 12 kısa metrajlı film izleyiciyle buluşacak.

17 – 28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek festivalin tanıtım filminde Nur Sürer ve Ece Bağcı festivali takip eden anneanne ve torunu canlandırdılar. Depo Film’den Elif Kalkan’ın yönettiği filmi Nejat İşler seslendirdi. 

Ece Bağcı, ‘Kuru Otlar Üstüne’ filmindeki performansıyla Chicago Uluslararası Film Festivali’nde ‘en iyi yardımcı kadın oyuncu’ ödülüne layık görülmüştü.

Festival programı açıklandı!

Festival, dünya sinemasının yeni örnekleri, kült yapıtlar, usta yönetmenler ve genç yeteneklerin son filmlerinin de aralarında bulunduğu 132 uzun ve 12 kısa metrajlı filmi izleyiciyle buluşturacak.

Etkinlik kapsamında, 12 gün boyunca, film gösterimlerinin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla yapılacak söyleşiler, özel gösterimler ve etkinlikler gerçekleştirilecek.

Usta oyuncu Meral Orhonsay ile sinemacı Engin Ayça’ya, 16 Nisan’da düzenlenecek açılış töreninde Sinema Onur Ödülleri takdim edilecek.

Dünya sinemasının usta yönetmenlerinden Wim Wenders, festivalin onur konuğu olarak İstanbul’a gelecek. Festival kapsamında bir söyleşi yapacak Wenders’in “Anselm”, “Alice Kentlerde” ve “Perfect Days” (Mükemmel Günler) filmleri izleyiciyle buluşacak.

Ünlü Japon aktör Koji Yakusho’nun da yer alacağı festivalde, davetli oyuncu ve yönetmenler, film gösterimlerinin ardından izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

“Heyula” bölümünün bu yılki seçkisinde, Lisandro Alonso ve Hong Sang-soo’nun yeni filmlerinin yanı sıra Carlos Reygadas’ın restore edilen kült filmi “Cennette Savaş” filmleri izlenebilecek.

2024 Türk-Macar Kültür Yılı vesilesiyle tasarlanan Macar Rapsodileri bölümünde 12 uzun 1 kısa metrajlı film gösterilecek.

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

21 filmi Oscar alan ünlü yapım şirketi Participant Media faaliyetlerini durduruyor!

43. İstanbul Film Festivali başladı!

Pamela Anderson, Liam Neeson ile ‘Naked Gun’da rol alacak!

“Civil War” filmi ABD’de rekor açılış yaptı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir