Rachel Weisz ‘Lanny’ Uyarlamasında Yapımcı ve Başrol Olacak!

Rachel Weisz ‘Lanny’ Uyarlamasında Yapımcı ve Başrol Olacak! ‘The Favourite’ filmindeki başarısıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar‘a aday gösterilen, Oscar ve BAFTA ödüllü Rachel Weisz, Max Porter‘ın romanından uyarlanacak ‘Lanny’ adlı filmde hem yapımcı hem de başrol olacak.

Max Porter’ın ‘Grief Is the Thing with Feathers’ isimli ilk romanının devamı niteliğinde olan ‘Lanny’ uyarlaması; ailesiyle birlikte, İngiliz kültüründe yer alan gizemli karakterler ve efsanelerle adı anılan bir köye taşınan Lanny’nin hikayesini ele alıyor.

‘Lanny’ uyarlaması için senarist arayışları sürüyor

Londra ve Paris merkezli The Bureau, BBC Films ve Weisz tarafından seçilen romanı beyazperdeye uyarlamak üzere senarist arayışları sürüyor. Rachel Weisz ile birlikte henüz proje aşamasında olan filmin yapımcılığını üstlenen Tristan Goligher: “Hepimiz bu harika romana aşık olduk, sıra dışı ve zekice yazılmış bu hareketli hikayeyi beyazperdeye taşımak için doğru senarist ve yönetmeni bulmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Halihazırda 20 bölgede satışa sunulan romanın film haklarını satın alan Aitken Alexander Associates şirketinin temsilcisi Lesley Thorne: “Böylesine eşsiz yeteknekler bir araya geldiğinde karar vermek çok da zor olmuyor, Max’in eşsiz anlatım yeteneğinin ekrana nasıl yansıyacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

You May Also Like

Daniel Brühl ve Macaulay Culkin, pandemi gerilimi ‘Rich Flu’da rol alacaklar!

Susan Sarandon animasyon dizisi ‘The Movers’da rol alacak!

‘Indiana Jones 5’tan ilk görsel yayınlandı!

‘Elvis’in Dünya Promiyeri Cannes Film Festivali’nde Gerçekleşti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.