Rachel Weisz ‘Lanny’ Uyarlamasında Yapımcı ve Başrol Olacak!

Rachel Weisz ‘Lanny’ Uyarlamasında Yapımcı ve Başrol Olacak! ‘The Favourite’ filmindeki başarısıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar‘a aday gösterilen, Oscar ve BAFTA ödüllü Rachel Weisz, Max Porter‘ın romanından uyarlanacak ‘Lanny’ adlı filmde hem yapımcı hem de başrol olacak.

Max Porter’ın ‘Grief Is the Thing with Feathers’ isimli ilk romanının devamı niteliğinde olan ‘Lanny’ uyarlaması; ailesiyle birlikte, İngiliz kültüründe yer alan gizemli karakterler ve efsanelerle adı anılan bir köye taşınan Lanny’nin hikayesini ele alıyor.

‘Lanny’ uyarlaması için senarist arayışları sürüyor

Londra ve Paris merkezli The Bureau, BBC Films ve Weisz tarafından seçilen romanı beyazperdeye uyarlamak üzere senarist arayışları sürüyor. Rachel Weisz ile birlikte henüz proje aşamasında olan filmin yapımcılığını üstlenen Tristan Goligher: “Hepimiz bu harika romana aşık olduk, sıra dışı ve zekice yazılmış bu hareketli hikayeyi beyazperdeye taşımak için doğru senarist ve yönetmeni bulmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Halihazırda 20 bölgede satışa sunulan romanın film haklarını satın alan Aitken Alexander Associates şirketinin temsilcisi Lesley Thorne: “Böylesine eşsiz yeteknekler bir araya geldiğinde karar vermek çok da zor olmuyor, Max’in eşsiz anlatım yeteneğinin ekrana nasıl yansıyacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

George Clooney ve Brad Pitt başrollü Wolfs’dan ilk fragman!

Burak Çevik’in yeni filmi Karlovy Vary seçkisinde girdi!

Binnur Kaya, Serdar Akar’ın yeni filminde rol alacak!

Aaron Taylor-Johnson başrollü ‘Fuze’ filmine yeni isim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir