Steven Spielberg’ün ‘West Side Story’sine Yeni İsim!

Steven Spielberg’ün ‘West Side Story’sine Yeni İsim! Spielberg’ün Broadway müzikalinden beyazperdeye uyarlayacağı “West Side Story”nin kadrosu şekillenmeye başladı. The Fault in Our Stars, Baby Driver, Divergent gibi yapımlardan hatırlayacağımız Ansel Elgort, filmde Tony karakterine hayat verecek.

Spielberg, Kevin McCollum ve Kristie Macosko Krieger ile birlikte filmin yapımcılığını üstlenecek. Filmin çekimlerine 2019 yazında başlanacak.

Arthur Laurents ve Stephen Sondheim tarafından yazılan kitap, 1957 yılında Pulitzer ödüllü ve Oscar adaylığı bulunan Tony Kushner tarafından senaryolaştırılmıştı. 1957 yapımı filmin müzikleri ise Leonard Bernstein tarafından yapılmıştı. Filmde Tony karakterine Larry Kert hayat vermişti.

Elgort’u geçtiğimiz dönem Altın Küre adaylığı kazandığı “Baby Driver,” ve 2014 yapımı romantik dram filmi “The Fault in Our Stars”da izlemiştik. Önümüzdeki dönem Elgort, bilim kurgu dramı “Jonathan” ve  Ekim 2019’da çekimlerine başlanacak olan “The Goldfinch” isimli yapımlarda rol alacak.

Film için önümüzdeki aylarda New York, Los Angeles, Miami ve Puerto Rico’dan dansçı ve oyuncu adaylarıyla görüşmeler yapılacak.

Spielberg en son “Ready Player One” ve Meryl Streep ve Tom Hanks‘in başrolleri paylaştığı Oscar adayı “The Post,” filmlerini yönetmişti.

 

You May Also Like

“Ah Belinda”nın çekimleri tamamlandı!

Özge Borak’lı ‘Leyla Hanım’dan Tanıtım Fragmanı!

‘See How They Run’dan İlk Fragman!

‘Thirteen Lives’tan Fragman Yayınlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.