Tom Hanks, Geppetto Karakterine Hayat Verecek!

Tom Hanks, Disney’in live action filmi “Pinocchio”da Geppetto karakteri için görüşmelere başladı.

Variety, 2018 yılında projeyi duyurmuş filmin yönetmenliğini “Aladdin,” “Beauty and the Beast” ve “The Lion King” gibi live action filmlere imza atan Robert Zemickis‘in üstleneceğini yazmıştı.

Daha önce 1994 yapımı “Forrest Gump,” 2000 yapımı “Cast Away” ve 2004 yapımı “The Polar Express”de birlikte çalışan Zemeckis ve Hanks bu projede tekrar bir araya gelecek.

Chris Weitz filmin senaryosunu kaleme alacak. Aynı zamanda Andrew Miano ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlenecek.

Orijinal “Pinocchio” filmi 1940 yılında yayınlanmış, yapımcılığını Walt Disney’in üstlendiği film, Carlo Collodi’nin çocuk romanı “The Adventures of Pinocchio”dan uyarlanmıştı.

Tom Hanks‘i Geppetto rolünde izlemeden önce, Warner Bros.’un Elvis Presley’in hayatına odaklanan filminde Colonel Tom Parker rolünde izleyeceğiz. Film Avustralya’da çekilmiş, Hanks ve eşi Rita Wilson, coronavirüse yakalandıklarını açıklamışlardı.

Hanks en son savaş dramı “Greyhound,” ve 6 Oscar adaylığı elde eden “A Beautiful Day in the Neighborhood” filmlerinde rol almıştı.

Kaynak: Variety

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com