Toni Collette, ‘Writers and Lovers’ Uyarlamasıyla İlk Yönetmenlik Deneyimini Yaşayacak!

Toni Collette, ‘Writers and Lovers’ Uyarlamasıyla İlk Yönetmenlik Deneyimini Yaşayacak! Toni Collette , Lily Ling’in Writers and Lovers uyarlamasıyla ilk kez yönetmen koltuğuna oturacak.

New York Times‘ın çok satanlar listesinde yer alan kitaptan uyarlanacak projenin destekçisi ise yakın zamanda gösterilen Jodie Foster  başrollü The Mauritanian filminin yapımcısı Topic Studios.

Kitap, 1990’lı yıllarda Boston’da yeni bir romancı olan  Casey Peabody karakterini merkezine alıyor. Son dönem yaşadığı aşk ilişkisi ve annesinin ani ölümü Peabody’nin hayatında bir kırılma noktası olur. Peabody aynı anda iki farklı erkeğe aşık olduğunda ise hayatı daha karmaşık bir hal alır.

Colette, filmin senaryosunu da Nick Payne (WanderlustThe Crown) ile birlikte kaleme alacak. Colette, konuyla ilgili olarak, “Oldukça uzun bir süredir yönetmenlik yapmak istiyordum ancak günlük işlerle çok meşguldüm. Lily King’in güzel, komik, dokunaklı romanını sinemaya uyarlayacağım için çok heyecanlıyım. Hikaye, bir kadın ve sanatçı olarak bana ilham verdi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Hollywood Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com