Ünlü oyuncu Chris Pratt, Garfield’e nasıl hazırlandığını anlattı!

Ünlü oyuncu Chris Pratt, Garfield’e nasıl hazırlandığını anlattı! “6 ay boyunca miyavladım. Sadece yemek yedim ve şekerleme yaptım!” Karikatürist Jim Davis tarafından 1978 yılında yaratılan, pazartesi günlerinden nefret etmesi ve lazanyaya olan sevgisiyle akıllarda kalan uyuşuk kedi Garfield, 31 Mayıs’ta seyirciyle buluşuyor.  Bu kez vahşi bir dış mekân macerası yaşayacak olan Garfield’i orijinal dilinde ünlü oyuncu Chris Pratt seslendiriyor. Uzay Yolcuları, Galaksinin Koruyucuları ve Jurassic World gibi filmleriyle tanınan Pratt, Garfield’a nasıl hazırlandığını anlattı. Film, ülkemizde 31 Mayıs’ta sinemalarda olacak.

Dünya çapında ünlü, pazartesileri sevmeyen ama lazanyayı seven, tembel, şişman ve alaycı ev kedisi Garfield, yeni maceralarıyla beyazperdede seyirci ile buluşmak için gün sayıyor.

Garfield’in dağınık sokak kedisi babası Vic’in beklenmedik bir şekilde ortaya çıkışıyla yaşanacak maceraları konu alan filmde Garfield’i orijinal dilinde Chris Pratt seslendiriyor. Pratt, Garfield gibi bir ikona nasıl hayat verdiğini esprili bir dille anlattı.

“O kadar yedim ki, halen diyetteyim”

Özünde fiziksellik, merak ve şakacı bir yaramazlık olduğunu bilinen Garfield’i seslendirmek için kelimenin tam anlamıyla sadece yemek yediğini ve şekerleme yaptığını açıklayan başarılı oyuncu, “Açıkçası hala diyetteyim, çünkü hayal ettiğim listeleri yiyebiliyor olmak bunu gerektirdi. 6 ay boyunca sadece miyavladım. Garfield’ın konuşabildiğini sonradan öğrendim bunu öncesinden bilmek hoş olurdu” diyor.

Garfield ile gerçek bir bağ kurdum

Filmin sanat yönetmeni Mark Dindal’ın, hazırlık aşamasında iken Garfield’ın sesinin tam olarak kendisi gibi olduğunu fark ettiğini aktaran Pratt, “Dindal, sesimin biraz tembel ve alaycı bir tona sahip olduğunu ve bunu karaktere eklemek istediğini söyledi. Sesimle Garfield’ın sesi arasında çok fazla benzerlik var ve bunun seyirciye harika bir şekilde geçeceğini düşünüyorum. Garfield ile gerçek bir bağlantı kurduğuma eminim, izleyiciler de eminin ki bunu hissedecektir” diye konuştu.

Yönetmen koltuğundan Mark Dindal’in oturduğu filmde, baş karakterin sesi olarak Chris Pratt’ın yanı sıra Samuel L. Jackson, Nicholas Hoult, Cecily Strong, Hannah Waddingham, Brett Goldstein, Bowen Yang, Harvey Guillén ve Ving Rhames kadroda yer alıyor.

Filmin Türkçe dublajında Garfield karakterini başarılı oyuncu ve seslendirme sanatçısı Engin Alkan, Jon’u ise seslendirme sanatçısı Harun Can seslendiriyor.

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

 ‘Giant’ın setinden Pierce Brosnan’lı ilk görsel!

Sydney Sweeney başrollü ‘Barbarella’ filminin yönetmeni belli oldu!

Tiyatro ve sinemanın usta isimlerinden Ayten Gökçer hayatını kaybetti!

Sony Pictures, Tarot filminin oyuncularından Avantika Vandanapu için fal baktırmış!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir