“Wizard of Oz” Yeniden Çekilecek!

“Wizard of Oz” Yeniden Çekilecek! Variety‘de yer alan habere göre New Line, “Wizard of Oz”un yeniden çevrimi üzerinde çalışıyor.

L. Frank Baum’un “The Wonderful Wizard of Oz” kitabından uyarlanacak filmin yönetmenliğini Nicole Kassell (“Watchmen”) üstlenecek. Kitap, birçok kez sinema ve televizyona uyarlandı. Bu uyarlamalardan en çok akılda kalan ise Judy Garland’ın rol aldığı 1939 yapımı müzikal oldu.

Kassell konuyla ilgili olarak, Kassell, “Bu sevilen klasiği beyaz perdeye taşıyan Temple Hill ve New Line’a katılmaktan onur duyuyorum. 1939 müzikali benim DNA’mın bir parçası olsa da, böylesine efsanevi bir masalı yeniden tasavvur etmenin sorumluluğu beni neşelendiriyor. Çocukluğumun bu kahramanlarıyla birlikte dans etmek için oldukça hevesliyim” ifadelerini kullandı.

Filmin yapımcılığını Marty Bowen ve Wyck Godfrey üstlenecekler. Isaac Klausner ise filmde yönetici yapımcı olarak yer alacak. En son HBO yapımı watchmen ile Emmy kazanan Kassell’in ilk uzun metraj filmi olan “The Woodsman,” 2004 yılında Sundance Film Festivali’nde prömiyerini yapmıştı. Kassell’in önümüzdeki dönem projeleri arasında HBO yapımı “The Baby” ve “Silver Seas” filmi yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle