Yerli Komedi Filmi ‘Göktaşı’ Geliyor

Yerli komedi filmi ‘Göktaşı’nın çekimleri tamamlandı. Kırklareli’ne bağlı Armağan Köyü’nde çekimleri gerçekleştirilen filmin oyuncu kadrosunda, Şafak Sezer, Ayhan Taş, Nilay Toprak, Sinan Çalışkanoğlu, Mehmet Esen ve Yılmaz Gruda yer alıyor.

Göktaşı
Göktaşı

Köy halkından da yaklaşık 300 kişinin filmde rol aldığını belirten Şafak Sezer; ‘Köy meydanında filmin galasını yapmayı düşünüyoruz. Köy halkı ilk defa bir filmde oynuyor, ilk defa film galasını görsünler istiyoruz. ‘Göktaşı’, sezonun ilk büyük komedi filmi, benim de bu sezon oynadığım ilk film oldu.Uzun süredir köyde geçen seyirlik bir filmde oynamamıştım. Kadro inanılmaz, çok değerli oyuncu arkadaşlarımla çalıştım’ dedi.

Caner Erzincan’ın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği filmin konusu ise şöyle: Trakya’nın Günebakan köyünde yaşayanların en büyük derdi kuraklıktır. Yağmur duasına çıkmaya karar veren halkın dualar edilir edilmez tüm gözleri gökyüzüne çevrilir. Fakat onlar beklediklerinden bambaşka bir şeyle karşılaşırlar. Gökten yağmur yerine göktaşı parçaları düşmeye başlar. Amerikalı, Alman ve Rus ajanlar inceleme yapmak için köye akın etmeye başlar ve incelemek için köylülerden aldıkları göktaşları için ciddi ücret öderler. Köyün muhtarı İsmet bu işten yararlanmaya kararlıdır ve çeşitli kurnazlıklarla halkın sattıklarından bağış toplar. Halk bir yandan ajanlara yüksek fiyatlarla göktaşlarını satmaya çalışırken bir yandan da muhtarın yaptığı kurnazlıklarla uğraşır. Bu sırada muhtarın şarkı olma hayalleri kuran oğlu Bahadır, köye haber yapmaya gelen muhabir Ceylan’a gönlünü kaptırmıştır. Günebakan köyü bu zamana kadar böyle bir curcuna yaşamamıştır…

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Süper Mario’nun vizyon tarihi belli oldu!

Yorgos Lanthimos’un merakla beklenen filmi İKSV Galaları’nda!

‘Lefter’ filminin başrolü belli oldu!

Robert Pattinson, Possession filminin yeniden çevriminde yapımcı olarak yer alacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir