2020 Amerikan Yönetmenler Birliği Ödülleri Adayları Açıklandı!

2020 Amerikan Yönetmenleri Birliği TV Ödülleri (Directors Guild of America (DGA)) adayları açıklandı! FX’in “Fosse/Verdon” isimli yapımı adaylar arasında öne çıktı. 72. Amerikan Yönetmenler Birliği Ödül Töreni 25 Ocak‘ta Los Angeles’ta gerçekleştirilecek törenle sahiplerine verilecek.

İşte 2020 Amerikan Yönetmenler Birliği Ödülleri Adayları

TV FİLMİ / MİNİZ DİZİ (Geçtiğimiz yılın kazananı :BEN STILLER — Escape at Dannemora)

AVA DuVERNAY, When They See Us (Netflix)
VINCE GILLIGAN, El Camino: A Breaking Bad Movie (Netflix)
THOMAS KAIL, Fosse/Verdon, “Nowadays” (FX Networks)
JOHAN RENCK, Chernobyl (HBO)
MINKIE SPIRO, Fosse/Verdon, “All I Care About Is Love” (FX Networks)
JESSICA YU, Fosse/Verdon, “Glory” (FX Networks)

VARIETY/HABERLER/SPOR/ (Geçtiğimiz yılın kazananı: DON ROY KING — Saturday Night Live, “Adam Driver; Kanye West”)

PAUL G. CASEY, Real Time With Bill Maher, “1730” (HBO)
NORA S. GERARD, CBS Sunday Morning, “40th Anniversary” (CBS)
JIM HOSKINSON, The Late Show with Stephen Colbert, “A. Ocasio-Cortez; Incubus” (CBS)
DON ROY KING, Saturday Night Live, “E. Murphy; Lizzo” (NBC)
PAUL PENNOLINO, CHRISTOPHER WERNER, Last Week Tonight with John Oliver, “SLAPP Suits” (HBO)

FOSSE VERDON

REALITY PROGRAMLAR (Geçtiğimiz yılın kazananı: RUSSELL NORMAN — The Final Table, “Japan”)

HISHAM ABED, Queer Eye, “Black Girl Magic” (Netflix)
JASON COHEN, Encore!, “Annie” (Disney+)
JON FAVREAU, The Chef Show, “Hog Island” (Netflix)
ASHLEY S. GORMAN, First Responders Live, “103” (FOX)
PATRICK McMANUS, American Ninja Warrior, “1116 Las Vegas National Finals Night 4” (NBC)

ÇOCUK PROGRAMLARI (Geçtiğimiz yılın kazananı: JACK JAMESON — Sesame Street, “When You Wish Upon a Pickle: A Sesame Street Special”)

DEAN ISRAELITE, Are You Afraid of the Dark?, “Part One: Submitted for Your Approval” (Nickelodeon)
JACK JAMESON, Sesame Street’s 50th Anniversary Special (HBO Documentary Films)
LUKE MATHENY, Ghostwriter, “Ghost in Wonderland, Part 1” (Apple TV+)
AMY SCHATZ, Song of Parkland (HBO Documentary Films)
BARRY SONNENFELD, A Series of Unfortunate Events, “Penultimate Peril: Part 1” (Netflix)

JACK JAMESON, Sesame Street

COMMERCIAL (Geçen yılın kazananı: SPIKE JONZE (MJZ) — “Welcome Home,” Apple Homepod)

FREDRIK BOND (MJZ)
Lighter Than Air, HP Elite Dragonfly – Media Monks
SPIKE JONZE (MJZ)
Dream It, Squarespace – Squarespace
MARK MOLLOY (Smuggler)
Underdogs, Apple – Apple
RIDLEY SCOTT (RSA Films)
The Seven Worlds, Hennessy X.O. – DDB ParisDOUGAL WILSON (Furlined)

BELGESEL (Geçen yılın kazananı: TIM WARDLE — Three Identical Strangers)

STEVEN BOGNAR and JULIA REICHERT, American Factory (Netflix)
FERAS FAYYAD, The Cave (National Geographic Documentary Films)
ALEX HOLMES, Maiden (Sony Picture Classics)
LJUBOMIR STEFANOV & TAMARA KOTEVSKA, Honeyland (Neon)NANFU WANG & JIALING ZHANG, One Child Nation (Amazon Studios)

You May Also Like

‘See How They Run’dan İlk Fragman!

‘Thirteen Lives’tan Fragman Yayınlandı!

Daniel Craig başrollü ‘Knives Out 2’ prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapacak!

Cennete Bilet filminden ilk fragman yayınlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.