73. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu!

73. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu! Los Angeles’taki Event Deck’te düzenlenen törende, Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından seçilen 73. Emmy Ödülleri’nin sunuculuğunu Cedric the Entertainer üstlendi.

‘Ted Lasso’nun komedi, ‘The Queen’s Gambit’in mini dizi kategorilerinde öne çıktığı gecede, ‘The Crown’, drama dalında tüm ödüllerin sahibi oldu. Televizyon dünyasının Oscar’ı olarak nitelendiren Emmy Ödülleri gecesine damgasını vuran platform ise 44 Emmy ödülü kazanan Netflix oldu.

İşte 2021 Emmy Ödülleri’nin kazananları…

En İyi Drama Dizisi

The Boys (Amazon)

Bridgerton (Netflix)

The Crown (Netflix)

The Handmaid’s Tale (Hulu)

Lovecraft Country (HBO)

The Mandalorian (Disney+)

Pose (FX)

This Is Us (NBC)

En İyi Komedi Dizisi

Black-ish (ABC)

Cobra-Kai (Netflix)

Emily in Paris (Netflix)

Hacks (HBO Max)

The Flight Attendant (HBO Max)

The Kominsky Method (Netflix)

Pen15 (Hulu)

Ted Lasso (Apple TV+)

En İyi Mini Dizi

I May Destroy You (HBO)

Mare of Easttown (HBO)

The Queen’s Gambit (Netflix)

The Underground Railroad (Amazon)

WandaVision (Disney+)

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Uzo Aduba – In Treatment

Olivia Colman – The Crown

Emma Corrin – The Crown

Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale

MJ Rodriguez – Pose

Jurnee Smollett – Lovecraft Country

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Sterling K. Brown – This Is Us

Jonathan Majors – Lovecraft Country

Josh O’Connor – The Crown

Rege-Jean Page – Bridgerton

Billy Porter – Pose

Matthew Rhys – Perry Mason

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Michaela Coel – I May Destroy You

Cynthia Erivo – Genius: Aretha

Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit

Elizabeth Olsen – WandaVision

Kate Winslet – Mare of Easttown

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Paul Bettany – WandaVision

Hugh Grant – The Undoing

Ewan McGregor – Halston

Lin-Manuel Miranda – Hamilton

Leslie Odom, Jr. – Hamilton

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi

Tracee Ellis Ross – Black-ish

Aidy Bryant – Shrill

Kaley Cuoco – The Flight Attendant

Allison Janney – Mom

Jean Smart – Hacks

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi

Michael Douglas – The Kominsky Method

Anthony Anderson – Black-ish

William H. Macy – Shameless

Jason Sudeikis – Ted Lasso

Kenan Thompson – Kenan

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama

Gillian Anderson – The Crown

Helena Bonham Carter – The Crown

Madeline Brewer – The Handmaid’s Tale

Ann Dowd – The Handmaid’s Tale

Aunjanue Ellis – Lovecraft Country

Emerald Fennell – The Crown

Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale

Samira Wiley – The Handmaid’s Tale

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

Giancarlo Esposito – The Mandalorian

Bradley Whitford – The Handmaid’s Tale

O-T Fagbenle – The Handmaid’s Tale

John Lithgow – Perry Mason

Tobias Menzies – The Crown

Max Minghella – The Handmaid’s Tale

Chris Sullivan – This Is Us

Michael K. Williams – Lovecraft Country

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Komedi

Aidy Bryant – Saturday Night Live

Hannah Einbinder – Hacks

Kate McKinnon – Saturday Night Live

Rosie Perez – The Flight Attendant

Cecily Strong – Saturday Night Live

Juno Temple – Ted Lasso

Hannah Waddingham – Ted Lasso

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Komedi

Carl Clemons-Hopkins – Hacks

Brett Goldstein – Ted Lasso

Brendan Hunt – Ted Lasso

Nick Mohammed – Ted Lasso

Paul Reiser – The Kominsky Method

Jeremy Swift – Ted Lasso

Kenan Thompson – Saturday Night Live Bowen Yang – Saturday Night Live

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Renée Elise Goldsberry – Hamilton

Kathryn Hahn – WandaVision

Moses Ingram – The Queen’s Gambit

Julianne Nicholson – Mare Of Easttown

Jean Smart – Mare Of Easttown

Phillipa Soo – Hamilton

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Thomas Brodie Sangster – The Queen’s Gambit

Daveed Diggs – Hamilton

Paapa Essiedu – I May Destroy You

Jonathan Groff – Hamilton

Evan Peters – Mare of Easttown

Anthony Ramos – Hamilton

En İyi Yönetmen – Mini Dizi/TV Filmi

Hamilton – Thomas Kail (Disney+)

I May Destroy You (Bölüm: “Ego Death”) – Sam Miller and Michaela Coel (HBO)

I May Destroy You (Bölüm: “Eyes Eyes Eyes Eyes”) – Sam Miller (HBO)

Mare of Easttown –  Craig Zobel (HBO)

The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)

The Underground Railroad – Barry Jenkins (Prime Video)

WandaVision – Matt Shakman (Disney+)

En İyi Yönetmen – Drama

Bridgerton (Bölüm: “Diamond of the First Water”) – Julie Anne Robinson (Netflix)

The Crown (Bölüm: “Fairytale”) – Benjamin Caron (Netflix)

The Crown (Bölüm: “War”) – Jessica Hobbs (Netflix)

The Handmaid’s Tale (Bölüm: “The Wilderness”) – Liz Garbus (Hulu)

The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 9: The Marshal”) – Jon Favreau (Disney+)

Pose (Bölüm: “Series Finale”) – Steven Canals (FX)

En İyi Yönetmen – Komedi

B Positive (Bölüm: “Pilot”) – James Burrows (CBS)

The Flight Attendant (Bölüm: “In Case of Emergency”) – Susanna Fogel (HBO Max)

Hacks (Bölüm: “There Is No Line”) – Lucia Aniello (HBO Max)

Mom (Bölüm: “Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak”) – James Widdoes (CBS)

Ted Lasso (Bölüm: “Biscuits”) – Zach Braff (Apple TV+)

Ted Lasso (Bölüm: “The Hope that Kills You”) – MJ Delaney (Apple TV+)

Ted Lasso (Bölüm: “Make Rebecca Great Again”) – Declan Lowney (Apple TV+)

En İyi Senaryo – Komedi

The Flight Attendant (Bölüm: “In Case of Emergency”) – Steve Yockey (HBO Max)

Girls5eva (Bölüm: “Pilot”) – Meredith Scardino (Peacock)

Hacks (Bölüm: “There Is No Line”) – Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky (HBO Max)

PEN15 (Bölüm: “Play”) – Maya Erskine (Hulu)

Ted Lasso (Bölüm: “Make Rebecca Great Again”) – Joe Kelly, Brendan Hunt, Jason Sudeikis (Apple TV+)

Ted Lasso (Bölüm: “Pilot”) – Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, Joe Kelly (Apple TV+)

En İyi Senaryo – Drama

The Boys (Bölüm: “What I Know”) – Rebecca Sonnenshine (Prime Video)

The Crown (Bölüm: “War”) – Peter Morgan (Netflix)

The Handmaid’s Tale (Bölüm: “Home”) – Yahlin Chang (Hulu)

Lovecraft Country (Bölüm: “Sundown”) – Misha Green (HBO)

The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 13: The Jedi”) – Dave Filoni (Disney+)

The Mandalorian (Bölüm: “Chapter 16: The Rescue”) – Jon Favreau (Disney+)

Pose (Bölüm: “Series Finale”) – Steven Canals, Brad Falchuk, Our Lady J, Janet Mock, Ryan Murphy (FX)

En İyi Senaryo – Mini Dizi/TV Filmi

I May Destroy You – Michaela Coel (HBO)

Mare of Easttown – Brad Ingelsby (HBO)

The Queen’s Gambit – Scott Frank (Netflix)

WandaVision (Bölüm: “All-New Halloween Spooktacular!”) – Chuck Hayward & Peter Cameron (Disney+)

WandaVision (Bölüm: “Filmed Before a Live Studio Audience”) – Jac Schaeffer (Disney+)

WandaVision (Bölüm: “Previously On”) – Laura Donney (Disney+)

En İyi Reality Yarışma Programı

The Amazing Race (CBS)

Nailed It! (Netflix)

RuPaul’s Drag Race (VH1)

Top Chef (Bravo)

The Voice (NBC)

You May Also Like

Top Gun: Maverick hakkında bilmeniz gerekenler

‘Better Call Saul’den 6 bölümlük animasyon dizisi

Atatürk dizisine yeni isim!

Mehmet Günsür “Atatürk” dizisinde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.