BAFTA Televizyon Ödülleri için adaylar açıklandı!

BAFTA Televizyon Ödülleri için adaylar açıklandı! Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (British Academy of Film and Television Arts) tarafından dağıtılan ve TV dünyasının en prestijli ödülleri arasında anılan BAFTA’nın 2023 yılı adaylıkları açıklandı.

BAFTA TV Ödülleri’ne damga vuran yapımlar arasında altışar adaylıkla Ben Whishaw’ın ‘This is Going to Hurt’ ve Martin Freeman’ın ‘The Responder’ dizileri yer aldı. Onları beşer adaylıkla ‘Bad Sisters’, ‘The Crown’, ‘The English’ ve ‘Slow Horses’ dizileri takip etti.

İşte kazananları 14 Mayıs 2023 tarihinde açıklanacak olan 2023 BAFTA Televizyon Ödülleri adayları…

En İyi Drama Dizisi

Bad Sisters

The Responder

Sherwood

Somewhere Boy

En İyi Mini Dizi

A Spy Among Friends

Mood

The Thief, His Wife and the Canoe

This Is Going to Hurt

En İyi Uluslararası Dizi 

The Bear (Disney+)

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story (Netflix)

Wednesday (Netflix)

Oussekine (Itineraire)

Pachinko (Apple TV+)

The White Lotus (Sky Atlantic)

En İyi Kadın Oyuncu

Billie Piper – I Hate Suzie Too (Sky Atlantic)

Imelda Staunton – The Crown (Netflix)

Kate Winslet – I Am Ruth (Channel 4)

Maxine Peake – Anne (Channel 4)

Sarah Lancashire – Julia (Sky Atlantic)

Vicky McClure – Without Sin (ITVX)

En İyi Erkek Oyuncu

Ben Whishaw – This Is Going to Hurt (BBC One)

Chaske Spencer – The English (BBC Two)

Cillian Murphy – Peaky Blinders (BBC One)

Gary Oldman – Slow Horses (Apple TV+)

Martin Freeman – The Responder (BBC One)

Taron Egerton – Black Bird (Apple TV+)

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Daisy May Cooper – Am I Being Unreasonable? (BBC One)

Diane Morgan – Cunk on Earth (BBC Two)

Lucy Beaumont – Meet the Richardsons (Dave)

Natasia Demetriou – Ellie & Natasia (BBC Three)

Siobhán McSweeney – Derry Girls (Channel 4)

Taj Atwal – Hullraisers (Channel 4)

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Daniel Radcliffe – Weird: The Al Yankovic Story (The Roku Channel)

Jon Pointing – Big Boys (Channel 4)

Joseph Gilgun – Brassic (Sky Max)

Lenny Rush – Am I Being Unreasonable? (BBC One)

Matt Berry – What We Do in the Shadows (Disney+)

Stephen Merchant – The Outlaws (BBC One)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Adeel Akhtar – Sherwood (BBC One)

Jack Lowden – Slow Horses (Apple TV+)

Josh Finan – The Responder (BBC One)

Salim Daw – The Crown (Netflix)

Samuel Bottomley – Somewhere Boy (Channel 4)

Will Sharpe – The White Lotus (Sky Atlantic)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Adelayo Adedayo – The Responder (BBC One)

Anne-Marie Duff – Bad Sisters (Apple TV+)

Fiona Shaw – Andor (Disney+)

Jasmine Jobson – Top Boy (Netflix)

Lesley Manville – Sherwood (BBC One)

Saffron Hocking – Top Boy (Netflix)

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

“The Gentlemen” filmiyle aynı dünyada geçen dizi geliyor!

‘True Detective’ 5. sezon onayını aldı!

“Blade Runner”ın spin-off dizisi geliyor!

Kevin Spacey, House of Cards’ın yapımcısına 1 milyon $ ödeyecek!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir