‘Chernobyl’ Dizisinin Karakterleri ve Gerçek Hayattaki Halleri!

‘Chernobyl’ dizisinin karakterleri ve gerçek hayattaki halleri! Son dönemde tüm dünya tarafından konuşulan mini dizi ‘Chernobyl’, 9.6 puanlık IMDb oranı ile tüm zamanların en yüksek oranlı serisi olmayı başardı. Gerçek bir trajediyi oldukça çarpıcı bir şekilde gözler önüne seren dizinin senaryosu, Nobel Ödülü sahibi, Belaruslu yazar Svetlana Alexievich tarafından kaleme alınan ‘Chernobyl Prayer’ adlı romana dayanıyor.

Chernobyl faciası ve sonrasındaki süreçte yer alan isimler dizide başarılı oyuncular tarafından canlandırıldı. Bu arada, dizide Emily Watson tarafından hayat verilen Ulana Khomyuk karakteri kazadan sonraki tasfiye sürecinde önemli rol oynamış bilim insanları topluluğunu temsil etmesi için kurgulanmış temsili bir karakter.

Yakın geçmişte yaşanan bu faciadan ibret almak ve gelecekte aynı hataların yapılmasına engel olmak adına ‘Chernobyl’ dizisini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyor ve sizleri fotoğraflarla baş başa bırakıyoruz…

1. Sovyet inorganik kimyager Valery Legasov ve Jared Harris2. Rus siyasetçi ve Sovyetler Birliği’nin son lideri Mikhail Gorbachev ve David Dencik3. Çernobil Nükleer Santrali felaket alanındaki ilk müdahalecilerden biri olan Sovyet itfaiyeci Vasily Ignatenko ve Adam Nagaitis4. Felakette ölen itfaiye eri Vasily Ignatenko’nun eşi Ludmila Ignatenko ve Jessie Buckley5. Çernobil Nükleer Enerji Santrali direktörü Viktor Bryukhanov ve Con O’Neill6. Çernobil Nükleer Enerji Santrali baş mühendisi Nikolai Fomin ve Adrian Rawlins7. Sovyetler Birliği Kömür Endüstrisi bakanı Mikhail Schadov ve Michael Colgan8. Kaza sırasında 4 nolu reaktörde görevli olan vardiya şefi Aleksandr Akimov ve Sam Troughton9. Çernobil Nükleer Enerji Santrali baş mühendis yardımcısı Anatoly Dyatlov ve Paul Ritter10. Kazanın tasfiyesinde görevlendirilen Sovyet general Nikolai Tarakanov ve Ralph Michael Ineson11. Reaktörde görevli kıdemli mühendis Leonid Toptunov ve Robert Emms12. 1984-1989 yıllarında Bakanlar Kurulunun başkan yardımcısı olarak görev yapan ve kazanın kriz yönetiminden sorumlu Sovyet politikacı Boris Shcherbina ve Stellan Skarsgård13. Alexei Ananenko (Baltasar Breki Samper), Valeri Bezpalov (Philip Barantini), Boris Baranov (Oscar Giz) ve 3 asistan: Nükleer santralde meydana gelebilecek olası ikinci bir patlamayı önlemek amacıyla santral içindeki radyoaktif suya dalmak zorunda kalan kahramanlar.

Dizide gerçek hayattaki haline en çok benzeyen karakter sizce hangisi?

You May Also Like

Sylvester Stallone’lu mafya dizisi Tulsa King’e yeni isim!

Jon Snow geri dönüyor!

Timuçin Esen başrollü “Gri” dizisinin çekimleri başladı!

Elvis filmi hakkında ilginç bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.