Disney’in Artemis Fowl Filminden İlk Fragman Geldi!

Disney’in Artemis Fowl filminden ilk fragman geldi! Kenneth Branagh‘ın yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosunu Conor McPherson kaleme aldı.

Eoin Colfer’ın çok satan serisiyle aynı adı taşıyan ilk kitaptan uyarlanan yapımın konusu ise kısaca şöyle: Suç dehalarının soyundan gelen 12 yaşındaki Artemis Fowl, kendini, belki de babasının ortadan kayboluşundan sorumlu olan güçlü ve gizli bir peri ırkına karşı çetin bir savaş içerisinde bulur. Filme adını veren karakteri Ferdia Shaw, Artemis tarafından altın fidye için kaçırılan, enerjik ve hisli elf Kaptan Holly Short rolünü Lara McDonnell (“Love, Rosie”) canlandırıyor.

Yeraltı peri dünyası Haven City’de Oscar® ödüllü Dame Judi Dench (“Skyfall”) peri polis gücü LEPrecon’un araştırma biriminin başı, kumandan Root rolünde. Josh Gad (“Güzel ve Çirkin”) ise Holly’nin kaçmasına yardımcı olmaya çalışan kleptoman bir cüce rolünde. Yer üstü dünyada Nonso Anozie (“Sindirella”) Fowl ailesinin koruyucusu olan Butler rolünde ve Tamara Smart (“The Worst Witch”) Butler’ın yeğeni Juliet’i canlandırıyor. Miranda Raison (“Doğu Ekspresinde Cinayet”) Artemis’in annesi Angeline olarak filmde rol alıyor.

İşte Artemis Fowl’un ilk fragmanı

 

You May Also Like

“Ah Belinda”nın çekimleri tamamlandı!

Özge Borak’lı ‘Leyla Hanım’dan Tanıtım Fragmanı!

‘See How They Run’dan İlk Fragman!

‘Thirteen Lives’tan Fragman Yayınlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.