Ghostbusters: Afterlife, 44 Milyon $ Hasılat ile Zirveye Yerleşti!

Ghostbusters: Afterlife, 44 Milyon $ Hasılat ile Zirveye Yerleşti! 1980 yapımı bilim kurgu komedi klasiği Ghostbusters’ın devam filmi “Ghostbusters: Afterlife” 44 milyon $ gişe hasılatıyla ABD’de zirveye yerleşti. Ghostbuster: Afterlife filmini Will Smith’in başrolünde olduğu King Richard takip etti. Film, dünya çapında 8.2 milyon dolar kazandı. Filmin beklenenden az hasılat etmesinin sebebi olarak HBO Max’te de sinemalarla aynı anda gösterime girmesi görülüyor.

Sony, filmin ilk hafta sonu hasılatını 28 milyon dolar olarak öngörmüştü. ABD gişesindeki beklenmedik hasılatıyla, yılın en iyi açılış yapan 5. filmi olan Hayalet Avcıları: Öteki Dünya, dünya çapında ise toplam 60 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaştı.

“Ghostbusters: Afterlife” yönetmen Jason Reitman ve yapımcı Ivan Reitman’ın imzasını taşıyor. Film, taşrada bir kasabaya taşınan bir ailenin, büyükbabalarından kendilerine kalan hayalet avcıları mirasıyla bulundukları kasabayı büyük çaplı bir hayalet istilasından kurtarmaya çalışmasını ele alıyor.

Kaynak: Variety

You May Also Like

Top Gun: Maverick filminden yeni kamera arkası!

Mel Gibson’lı gerilim filmi ‘On The Line’ 2022 sonbaharında yayınlanacak!

Top Gun: Maverick Filminden Rekor Açılış Bekleniyor!

Cannes Film Festivali’nin 75. Yılı Kutlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.