İtalya’dan ZUHAL’e Senaryo ve FIPRESCI ödülleri!

Nazlı Elif Durlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Zuhal”, İtalya’nın Lecce şehrinde düzenlenen Festival del Cinema Europeo’dan (Avrupa Sineması Festivali) iki ödülle döndü.

Bu yıl yirmincisi gerçekleşen festivalin uluslararası yarışmasında gösterilen “Zuhal”, En İyi Senaryo Ödülü’nü alırken, FIPRESCI Ödülü’nün de kazananı oldu. FIPRESCI jürisinin gerekçesinde ise, “Bağımsız ve güçlü bir kadın karakterin sürreal arayışı, modern Türkiye toplumunun çok katmanlı portresini ortaya koyuyor” dendi. 

 

 

Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu’nun üstlendiği, senaryosunu Nazlı Elif Durlu ile Ziya Demirel’in birlikte yazdığı film, bu yıl İstanbul Film Festivali’nde En İyi İlk Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kurgu ödüllerini almış ve Engelsiz Filmler Festivali’nde de En İyi Senaryo seçilmişti. Geçen yıl da Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde başrol oyuncusu Nihal Yalçın’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren film, başarılı bir avukat olan ve İstanbul’un merkezinde yalnız yaşayan Zuhal adlı bir kadının evinin derinlerinden gelen bir kedi sesinin peşinde çıktığı çaresiz arayışı anlatıyor

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Zeki Demirkubuz en iyi filmi ve oyunculuğu açıklayacak!

Dune 2 gişeyi salladı: 82 milyon$

Frankofon Film Festivali başlıyor!

Joshua Jackson yeni Karate Kid filminde!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir