Nicolas Cage, Universal’ın ‘Renfield’ Filminde Dracula’yı Canlandıracak!

Nicolas Cage, Universal’ın ‘Renfield’ Filminde Dracula’yı Canlandıracak! Cage, filmde Renfield karakterine hayat veren Nicholas Hoult ile başrolü paylaşacak.

Film, The Walking Dead‘in yaratıcısı Robert Kirkman’ın orijinal hikayesinden uyarlandı. Senaryo “Rick and Morty”nin senaristi Ryan Ridley tarafından kaleme alındı. Yönetmen koltuğunda The Tomorrow War filminden hatırlayacağımız Chris McKay oturacak.

McKay, Robert Kirkman, David Alpert, Bryan Furst ve Sean Furst ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlenecek. Renfield karakteri Bram Stoker’ın 1897’de yayınlanan Dracula romanında ölümsüzlüğü bulacağını düşünerek kan içme takıntısı olan akıl hastanesindeki bir hasta olarak ortaya çıkmıştı.

Dracula filmi birçok kez ekrana uyarlandı. 1931 yapımı filmde Dwight Frye ve Francis Ford Coppola”nın 1992 yapımı uyarlamasında ise Tom Waits karaktere hayat verdi.

“Leaving Las Vegas,” “The Rock” ve “National Treasure,” gibi yapımlarla bilinen Cage, 2021 yapımı “Pig” filmindeki performansıyla da geniş bir izleyici kitlesi edindi. Cage’i önümüzdeki dönem komedi filmi “The Unbearable Weight of Massive Talent”da izleyeceğiz.

Kaynak: Variety

You May Also Like

‘Pac-Man’ Film Oluyor!

‘Altın Koza’nın Jürisi Belli Oldu!

Lars von Trier’e parkinson teşhisi konuldu!

‘Sonic the Hedgehog 3’, 2024’te vizyona girecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.