Oscar Ödüllü Kristof Deak, ‘The Grandson’ Filminin Çekimlerine Başladı!

Oscar Ödüllü Kristof Deak, ‘The Grandson’ filminin çekimlerine başladı! Macar asıllı yönetmen ve senarist Deák, ilk sinema filmi “The Grandson”ın çekimlerine başladı.

Deák, “Sing” (Mindenki) isimli kısa filmiyle en iyi live-action kısa film kategorisinde Oscar’a layık görülmüştü. Suç dram filmi The Grandon’ın çekimleri Budapeşte’de yapılacak. Çekimlerin 40 gün sürmesi planlanıyor.

Filmin kadrosunda Gergely Blahó ve Oscar adaylığı bulunan “On Body and Soul” (2018), “Time Stands Still” (1981), “Sweet Emma,” ve “Dear Böbe” (1992) gibi yapımlardan hatırlayacağımız Tamás Jordán rol alıyor.

Film, herkesin güvenini kazanmış 28 yıllı ofis müdürü Rudi’yi merkezine alıyor. Konforlu bir hayat süren Rudi’nin hayatı büyükbabası dolandırılınca alt üst olur. Kendi soruşturmasını yürütmeye karar veren Rudi, suç dünyasının derinliklerine iner.

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Deák, 2017 yılında “Sing” (Mindenki) isimli kısa filmiyle Oscar’ı kucaklamıştı. Deák’in, “Best Game Ever” (2018) ve “Captives” (2019) isimli yapımlarda da imzası bulunuyor.

Kaynak: Variety

You May Also Like

‘Triangle of Sadness’ Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Tom Cruise’dan müzikal film!

‘Pac-Man’ Film Oluyor!

‘Altın Koza’nın Jürisi Belli Oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.