“The Sopranos” Filminin Yönetmeni Belli Oldu!

HBO’nun efsanevi dizisi “The Sopranos”un öncesini anlatacak “The Many Saints of Newark” adlı filmin yönetmeni belirlendi. İkonik diznin 9 bölümünü yöneten yönetmen Emmy ödüllü Alan Taylor filmin yönetmenliğini üstlenecek.

Dizinin 86 bölümünden 9’unun yönetmenliğini üstlenen Alan Taylor’ın yönetmenlik yaptığı diziler arasında “Game of Thrones”, “Mad Men”, ve “Boardwalk Empire” bulunuyor. Amerikalı yönetmenin filmografisinde ise “Thor: Karanlık Dünya” ve “Terminatör: Genisys” gibi filmler yer alıyor.

Filmin senaryosu dizinin yaratıcısı David Chase ve Lawrence Konner tarafından yazılıyor.

Alan Taylor

New Jersey’li bir mafya ailesinin hayatını anlatan dizinin beyaz perde macerası bu kez mafya babası Tony Soprano’nun döneminden öncesine gidecek. Stüdyo, Mart ayında The Sopranos’un yaratıcısı David Chase‘den senaryoyu alır almaz filmin hazırlıkları için çalışmalara başladı. Film, 1960’larda Newark-New Jersey’de, Afrikalı-Amerikalı ve İtalyan sakinler arasındaki çatışmaları konu alıyor. Temmuz 1967’de dört gün süren çatışmalarda, Newark’tan 26 kişi ölmüş ve yüzlerce kişi yaralanmıştı.

Filmde, dizinin bazı karakterlerinin genç hallerinin de boy göstereceği tahmin ediliyor.
Oyuncu kadrosunda James Gandolfini, Edie Falco, Lorraine Bracco, Steven Van Zandt, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steve Schirripa, Vincent Pastore ve Jamie-Lynn Sigler gibi ünlü isimlere yer veren “The Sopranos” 1999-2007 yılları arasında yayınlanmış, 6 sezonuna sürmüş ve 21 Emmy Ödülü’ne layık görülmüştü.

Efsane dizinin başkahramanı Tony Soprano’ya hayat veren aktör James Gandolfini, 2013 yılında kalp krizi sebebi ile 51 yaşında hayatını kaybetmişti ve dizinin sevenlerini yasa boğmuştu.

 

 

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Süper Mario’nun vizyon tarihi belli oldu!

Yorgos Lanthimos’un merakla beklenen filmi İKSV Galaları’nda!

‘Lefter’ filminin başrolü belli oldu!

Robert Pattinson, Possession filminin yeniden çevriminde yapımcı olarak yer alacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir