Üç Festival Bir Arada!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, 14–20 Eylül’de Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, 21–26 Eylül’de ise Başka Sinema Ayvalık Film Festivali filmlerini filmonline.iksv.org platformunda izleyiciyle buluşturuyor.

Gerek Türkiye’de gerek dünyada 2020 yılı herkes için çok zorlu geçiyor. Özellikle sinema olumsuzluklardan en çok etkilenen sektörlerden oldu. Ancak bu dönem bambaşka açılımlara da vesile oldu, dayanışma kültürü arttı. Birçokulusal ve uluslararası festival COVID-19 salgınından dolayı ya ileri bir tarihe ertelendi ya da iptal edildi. Bu dönemde seyircisinden uzak kalmak istemeyen festivaller izleyicileriyle buluşmak için alternatif yöntemler geliştirdi. Bunun bir örneği de 14–26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Film Festivali çevrimiçi gösterim sayfasında bir araya gelecek olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ve İstanbul Film Festivali’nin işbirliği.

Bu işbirliği çerçevesinde 14–20 Eylül’de pandemi nedeniyle kısıtlı gerçekleştirilebilen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri ve 21–26 Eylül tarihlerinde de bu yıl iptal edilen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin 6 filmlik seçkisi İstanbul Film Festivali’nin filmonline.iksv.org platformunda çevrimiçi gösterime açılacak.

filmonline.iksv.org platformunda erişime açılacak filmleri izlemek için biletler yine aynı site üzerinden alınabilecek.

Çevrimiçi Film Gösterimleri Programı

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri

14-20 Eylül

 • Ben Bir Denizim (Umut Evirgen)
 • Bilmemek (Leyla Yılmaz)
 • Ceviz Ağacı ( Faysal Soysal)
 • Körleşme (Hacı Orman)
 • Kuyudaki Taş  (Gökçin Dokumacı)
 • Nasipse Adayız (Ercan Kesal)
 • Plaza (Anıl Gelberi)
 • Yeniden Leyla (Barış Hancıoğulları)

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali seçkisi filmleri

21-26 Eylül

 • Fanny Lye Deliver’d / Fanny’nin Yepyeni Hayatı (Thomas Clay)
 • Felicità (Bruno Merle)
 • Made in Italy / İtalyan Yazı (James D’Arcy)
 • O que Arde / Fire Will Come / Yangın Yeri (Oliver Laxe)
 • Wendy (Benh Zeitlin)
 • Waiting for the Barbarians / Barbarları Beklerken (Ciro Guerra)

Festivaller çevrimiçi gösterimler yanında farklı etkinlikler düzenlemeye devam ediyor

İstanbul Film Festivali 9-20 Ekim tarihlerinde, nisan ayında gerçekleşemeyen festival ile Filmekimi’ni birleştirerek hem sinemalarda hem de çevrimiçi gösterimler düzenleyecek. Pandemi nedeniyle bu yıl iptal edilen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, festival tarihi olan ekim ayında Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü’nün bu yılki sahibini açıklayacak.

Filmler hakkında ayrıntılı bilgiye, gösterim tarihleri ve bilet bilgilerine festivallerin resmi sitelerinden ve filmonline.iksv.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi gösterim biletleri

Çevrimiçi gösterim biletleri 10 Eylül Perşembe günü 10.30’dan itibaren filmonline.iksv.org adresi üzerinden satışa sunulacak. İzleyiciler tek filmi 9 TL fiyatla satın alabilecek. Ayrıca Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali filmleri için 59 TL, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali filmleri için 49 TL fiyatla kombine bilet satın alınabilecek.

mersin bayan escort

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

La Hayde Maske filminin fragmanı yayınlandı!

Deadpool & Wolverine’den yeni fragman!

Andy Weir’in yeni bilim kurgu filminde Ryan Gosling başrolde!

Wim Wenders ve Koji Yakusho ilk kez İstanbul’a geliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir