Wonka’nın dünya prömiyerinde Timothee Chalamet’e övgüler yağdı!

Wonka’nın dünya prömiyerinde Timothee Chalamet’e övgüler yağdı! Roald Dahl’ın en ikonlaşmış eseri ve tüm zamanların en çok satan çocuk kitaplarından Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndan (Charlie and the Chocolate Factory) uyarlanan Wonka filmi, 28 Kasım Salı günü Londra Royal Festival Hall’da düzenlenen dünya prömiyerinde görücüye çıktı. Wonka ekibinden Timothée Chalamet, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Hugh Grant, Olivia Colman, Keegan-Michael Key ve Calah Lane’in katıldığı gösterimde Willy Wonka’nın gençliğini canlandıran Timothée Chalamet’e hem oyuncu arkadaşları hem de izleyiciler tarafından övgüler yağdırıldı. 

Dünyanın en büyük mucidi, sihirbazı ve çikolata üreticisinin bugün bildiğimiz sevilen Willy Wonka’ya nasıl dönüştüğünün büyüleyici hikayesini anlatan film, izleyiciyi ünlü Çikolata Fabrikası’nın ilk yıllarına götürecek. Sihir ve müziğin, kargaşa ve duygunun muhteşem bir mizahla anlatıldığı Wonka, 15 Aralık’ta sinemalarda olacak.

Neşeli bir Noel filmi

Wonka’nın dünya galasında kırmızı halıda konuşan Timothée Chalamet, filmi kabul edişini “Orijinal filmi çok sevdim ve bu başlangıç hikayesinin çok zekice olduğunu düşündüm, bu yüzden onun bir parçası olmak istedim” şeklinde anlatırken, filmden “Hırslı genç Willy Wonka’nın aklını kaybetmeden önceki hikayesi” olarak bahsediyor ve “Bence Wonka tam bir Noel filmi çünkü oldukça eğlenceli” diye ekliyor.

“Birkaç aydır fahri İngiliz oldum!”

Kendisine filmde eşlik eden partnerleri Olivia Colman, Rowan Atkinson ve Hugh Grant ile ilgili soruya ise “Birkaç aydır fahri İngiliz oldum” şeklinde esprili bir yanıt veren Chalamet, “Aylardır yaşadığım şey bu. İngiliz komedi efsanelerinin yanındaydım. Çevrem ne ise ben de o oldum” diyor.

Filmde Bayan Scrubitt karakterini canlandıran Olivia Colman ise Wonka’yı “Bütün aileye hitap eden geleneksel bir baş yapıt” olarak tanımlıyor.

Timothee filmi taşıyor

Fickelgruber karakterine hayat veren oyuncu Mathew Baynton ise Timothee’den övgü ile bahsediyor. “Filmde yapması gereken o kadar çok şey var ki. Onu izlerken bunun kolay bir şey olduğunu sanabilirsiniz çünkü Timothee her şeyi kolaymış gibi gösteriyor” diyen Baynton, filmde aynı zamanda hem şarkı söyleyen hem de dans eden Timothee için “Filmin taşıyıcısı” ifadesini kullanıyor.

Wonka filminin yönetmen koltuğunda Paul King oturuyor. “Timothee’nin sesini çok beğeniyorum ve bana Bing Crosby’i anımsatıyor” diyen King, yetenekli oyuncuyu şu cümlelerle anlatıyor: “Ondan çılgın bir hayran gibi bahsedebilirim çünkü gösterişten uzak birisi ve oldukça geniş bir yelpazesi var.’’

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Süper Mario’nun vizyon tarihi belli oldu!

Yorgos Lanthimos’un merakla beklenen filmi İKSV Galaları’nda!

‘Lefter’ filminin başrolü belli oldu!

Robert Pattinson, Possession filminin yeniden çevriminde yapımcı olarak yer alacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir