‘Fear & Fantasy Festival’ Mayıs’ta

Türkiye’nin korku ve fantastik türündeki sanatsal çalışmaları tek bir çatı altında toplayan ve bu alandaki ilk festival, ‘Fear & Fantasy Festival11-13 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşiyor. FFF sinema, müzik, performans, sahne sanatları gibi birbirinden farklı disiplinlerde belli bir estetik anlayışını, dünya görüşünü ve ifade biçimlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Film gösterimleri Kadıköy Sineması’nda gerçekleşirken konser, performans, partiler MAMA ve Klein’da festival takipçileriyle buluşuyor.

Fear & Fantasy Festival
Fear & Fantasy Festival

Festivalde film gösterimleri, Başka Sinema ortaklığında Kadıköy Sineması’nda gerçekleşiyor. Ülkemizde de büyük beğeni toplayan İspanyol yazar Albert Sánchez Piñol’un “Cold Skin / Soğuk Deri” romanından uyarlanan ve aynı adı taşıyan film festivalde Türkiye prömiyerini yapıyor. Filmin gösterimi Medyavizyon desteğiyle gerçekleşiyor.

 

Cold Skin
Cold Skin

 

Programda yer alan bir diğer film, özellikle 1970li yıllarda İtalyan sinemasında önemli bir yeri bulunan ve korku, vahşet, psikolojik gerilim, gotik estetik gibi birçok unsuru barından tür ‘giallo’dan klasik ve bol kanlı bir örnek; “The Red Queen Kills Seven Times / Kızıl Kraliçe Yedi Kez Öldürür”. Son film ise Türkiye’den bir yapım; senaryosunu Necati Er’in yazdığı, çocuk oyuncu Umut Ulaş’ın başrolde oynadığı ve yönetmenliğini Yılmaz Duru’nun üstlendiği 1986 yılı yapımı yerli bir ‘slasher’, “Kuşatma”.

 

 width=

 

Festivalin müzik ayağında ise Kara Balo ortaklığıyla yerli müzik camiasının en alternatif ve yaratıcı isimleri bir araya geliyor. Gotik, endüstriyel, steam punk gibi türleri bir araya getiren Kara Balo, 11 Mayıs Cuma günü bu yıl altıncı kez Mısır Apartmanı’ndaki Mama’da perdelerini açıyor. Experimental rock, dark elektronik ağırlıklı müzik yapan ve Gitarda Mert Yıldız, synthesizerda Gamze Koba’dan oluşan Dahakara canlı olarak sahne alıyor.  www.karabalo.org

Festivalin tüm görsel tasarımını kreatif ajans TBWA üstlenirken, Onedio.com ve Alacakaranlık dergisi medya sponsoru oldular.

 

Film biletlerine Kadıköy Sineması, konser ve performanslar içinse MAMA gişelerinden ulaşılabilecek. Tüm detaylı bilgilere çok yakında zamanda festivalin websitenden ulaşılabilecek: www.fearandfantasyistanbul.com

 

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

Garfield yaratıcısından dikkat çeken açıklamalar!

“IF” 35 milyon dolarla gişe beklentilerinin altında kaldı!

The Bikeriders filminden yeni fragman yayınlandı!

Yorgos Lanthimos, ‘Bugonia’ filmi için Emma Stone ve Jesse Plemons ile yeniden bir araya geliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir