Komedyen Bill Hicks’in Hayatı Film Oluyor!

Komedyen Bill Hicks‘in hayatı film oluyor! Henüz ismi netleşmeyen filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Richard Linklater üstlenecek.

1970’lerde Texas’da komedyenlik yapan Hicks, 1980’li yıllarda oldukça popüler hale gelmişti. Hicks, 1994 yılında pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybettiğinde 32 yaşındaydı. Hicks’in hayatı 2009 yılında “American: The Bill Hicks Story” belgesel filkmiyle ekranlara gelmişti. Matt Harlock ve Paul Thomas‘ın yapımcılığını üstlendiği belgesel filmde, arşiv fotoğraflarına, Hicks’in ailesi ve arkadaşlarıyla yapılan röportajlara yer verilmişti.

Richard Linklater

5 Oscar adaylığı bulunan Linklater, “Boyhood” filminin yönetmen ve senaristliğini, “Before Sunset”ve “Before Midnight”  filmlerinin ise senaristliğini üstlenmişti. Linklater’ın yönettiği yapımlar arasında “Slacker,” “School of Rock,” “Waking Life,” “Everybody Wants Some!!” ve “Last Flag Flying” bulunuyor.

Linklater, Cate Blanchett, Kristen Wiig, Judy Greer, Billy Crudup ve Laurence Fishburne‘un başrolleri paylaştığı ve yapım aşamasında olan “Where’d You Go, Bernadette,” filminin de yönetmenliğini üstleniyor.

 

 

Bu haberleri de beğenebilirsiniz

‘Karayip Korsanları’ oyuncusu Tamayo Perry hayatını kaybetti!

Jennifer Lawrence’ın yeni filmi belli oldu! 

Benedict Cumberbatch, yeni Avengers filminde rol alacak!

MaXXXine filminden fragman yayınlandı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir