Rolleri Uğruna Çılgın Değişimler Yapan 10 Ünlü

Birçok ünlü aktör ve aktrisin, muhteşem performanslar sergilemek için yaptıkları değişimleri bilmek gerçekten inanılmaz. Birçok rol için zor ve sıra dışı değişimler yapmak gerekebiliyor. Örneğin Mission: Impossible Fallout filminde Tom Cruise çok tehlikeli sahnelerle karşımıza çıkmıştı ve bu tehlikeli sahnelerin gerçekleştirilmesi için tek bir ülkeden izin alınabilmişti.

Böyle birçok örnek sıralamak mümkün. Rolleri uğruna inanılmaz değişimler yaşayan 10 oyuncuyu sizler için listeledik.

Margot Robbie – I, Tonya (2017)


Margot Robbie, başarılarının yanı sıra adı büyük skandallara karışmış Tonya Harding karakterini canlandırmak için buz üstünde kendinden emin görünmek zorundaydı. Bu nedenle Robbie, 5 ay boyunca haftanın 5 günü günde 4 saat eğitim aldı.

Joaquin Phoenix – Joker (2019)


Sergilediği performansla Oscar ödülünü kucaklayan Joaquin Phoenix, rolü için tam 24 kilo verdi. Bu kiloyu çok kısa sürede verdiğini söyleyen Phoenix, bunun psikolojik durumunu etkilediğini ve karaktere bürünmesinde yardımcı olduğunu söylemişti.

Daniel Radcliffe – Jungle (2017)


Amazon ormanlarındaki kurtuluş hikayesinde Daniel Radcliffe, başrolü oynamıştı. Karakterin gerçekçi olmasını sağlamak için Radliffe, 2 gün boyunca hiçbir şey yememiş.

Kumail Nanjiani — Eternals (2020)

View this post on Instagram

I never thought I’d be one of those people who would post a thirsty shirtless, but I’ve worked way too hard for way too long so here we are. You either die a hero, or you live long enough to see yourself become the villain. I found out a year ago I was going to be in Marvel’s Eternals and decided I wanted to transform how I looked. I would not have been able to do this if I didn’t have a full year with the best trainers and nutritionists paid for by the biggest studio in the world. I’m glad I look like this, but I also understand why I never did before. It would have been impossible without these resources and time. So big thanks to @grantrobertsfit who started working with me at the beginning of the year and made me understand true physical pain for months and months. Then, once we started shooting, a massive thanks to @davidhigginslondon and his team (@ellispartridge, @thebeardypt, @tomcheesemanfitness) for training me almost every day and making me strong, limber and injury free. I can almost touch my toes now. (And thank you for forcing me to do cheat meals David.) Matthews Street Catering for their delicious and healthy meals. And finally, the biggest thanks goes to @emilyvgordon for putting up with me complaining and talking about only working out and dieting for the last year. I promise I’ll be interesting again some day. #thirstyshirtless (Photo by @markupson.) (edit: I left off one very important person: @lancecallahan who trained me for 6 years and helped me build the foundation I could use to do this. Thank you!)

A post shared by @ kumailn on


Marvel yapımı Eternals’da, Kumail Nanjiani, vücudunu tamamen dönüştürmüştü. Nanjiani filmdeki görüntüsüne kavuşmak için bir yıl boyunca her gün çalıştı ve diyet yaptı.

Henry Cavill – The Witcher (2019 – )


The Witcher’da üstsüz görüneceği sahnede Henry Cavill, kaslarını ön plana çıkarmak için susuz kalmak zorunda kalmıştı. Çekimden 4 gün önce 1.5 litre su içen oyuncu, sonraki gün sadece yarım litre su içti. Çekime iki gün kala ise hiç su içmedi.

George MacKay — Captain Fantastic (2016)


George MacKay, filmdeki yoga sahnesi için günde 3-4 saat yoga pratiği yaptı.

Zendaya – The Greatest Showman (2017)


Film çekimleri sırasında yönetmen mümkün olduğunca az dublör kullanmak istedi. O nedenle Zendaya, çekimler başlamadan 3 ay önce trapez öğrendi ve bu sahnelerin bir kısmı dublorsüz çekildi.

Emile Hirsch – Into the Wild (2007)


Into the Wild, Kuzey Amerika’yı yürüyerek geçen bir adamın gerçek hikayesini ele alıyor. Başrol oyuncusu Emile Hirsch set başladığında 76 kiloydu, ilk etapta 13 kilo veren Hircsch, filmdeki karakter Alaska’ya ulaştığında 52 kiloydu.

Tom Cruise – Mission: Impossible -Fallout (2018)


Tom Cruise, filmlerindeki çılgın sahnelerde dublör kullanmamasıyla ünlü. Bu filmde de oldukça tehlikeli yüksek ve alçak atlama sahneleri vardı. Şİmdiye kadar tehlikeli atlayış gerçekleştiren ilk aktör olan Cruise, bunu yapabilmek için sadece Birleşik Arap Emirlikleri’nden izin alabildi. Önce rüzgar tünelinde pratik yapan Cruise, uçaktan atlama sahnesini tam 106 kez tekrarladı.

Michelle Williams & Ryan Gosling – Blue Valentine (2010)

Williams ve Gosling, Blue Valentine filminde evli bir çifti canlandırdı. Yönetmen oyunculardan ve kızlarını canlandıran oyuncudan bir süre birlikte yaşamalarını istedi. 3 oyuncu 1 ay aynı evde yaşadı. Williams sadece geceleri kızını görmek için kendi evine gitti.

Kaynak: brightside.me

You May Also Like

En iyi 7 Macbeth uyarlaması

2022’nin heyecanla beklenen 15 Netflix dizisi!

2022’nin merakla beklenen 20 dizisi

‘Malcolm X’ten ‘Macbeth’e Denzel Washington’ın en iyi performansları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir